Większość europejskich aliantów stawia na pojazdy niemiecko-francuskiego koncernu KNDS. Polska poszła inną drogą.
Jak Martin Luther King „I have a dream…” o procesie powoływania władz spółek Skarbu Państwa mówi prof. dr hab. Jan Szambelańczyk z Uniwersytetu WSB-Merito w Poznaniu, lider Akademii Corporate Governance przy Europejskim Kongresie Finansowym.
Jest środa, 30 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przybliża najświeższe informacje gospodarcze.
Ukraińska zbrojeniówka mocno zwiększyła produkcję m.in. amunicji 152 mm czy bezzałogowców. W przyszłości może stanowić silną konkurencję m.in. dla polskich podmiotów.
Przedsiębiorców i konsumentów wielokrotnie przedstawia się w mediach jako znajdujących się na przeciwstawnych biegunach. Z jednej strony mamy złego przedsiębiorcę, a z drugiej dobrego konsumenta. Oczywiście istnieje różnica w dostępie do informacji pomiędzy obiema stronami, lecz konsument nie zawsze jest słabszą stroną tej relacji. Ma on w swoim arsenale wiele „atomowych” uprawnień, których nadużywanie może powodować, iż ostateczna cena będzie wysoka dla nas wszystkich. Co więcej, ostatnio ochoczo wspierany jest zarówno przez polskich polityków, jak i przez polskie sądy.
Złoty we wtorek notował niewielkie zmiany. Można to nawet uznać za sukces biorąc pod uwagę fakt, że nadal silny pozostaje dolar.
Miejmy nadzieję, że władze publiczne w Polsce i w Europie będą promować stosowanie technologii cyfrowych nie tylko w celu ułatwiania kontroli.
Studia a potem biurko w korpo? Niekoniecznie, bo ponad połowa młodych ludzi z pokolenia Z dostrzega atuty pracy fizycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas