Cła Trumpa i spadki wydatków konsumenckich to wyzwania dla branży, zwłaszcza mocnych alkoholi. Dlatego wciąż szukają sposobów na umocnienie pozycji na strategicznych rynkach.
Chiny poinformowały, że wprowadzają nowe cło importowe na towary z USA w wysokości 125 procent. To wzrost w stosunku do 84 procent ogłoszonych w środę. Oznacza, że cła na amerykańskie towary importowane do Chin są oprocentowane wciąż nieco niżej niż jak chińskie towary importowane do USA, na które Waszyngton nałożył cła o łącznej wartości 145 procent.
Skutki taryf najpierw uderzą w Stany Zjednoczone, ale ucierpi też gospodarka europejska i światowa – ostrzegają uczestnicy piątkowego spotkania Rady Ecofin w Warszawie.
To już nie medialne doniesienia, ale oficjalne oświadczenia rosyjskiego reżimu. Tuż przed sezonem w kraju o największej powierzchni na świecie, brakuje samolotów, by zapewnić regularny transport. W przyszłym roku połowa maszyn nie będzie zdatna do latania. To konsekwencja wojny Putina.
Inflacja konsumencka w USA wyniosła w marcu 2,4 proc. po tym, jak w lutym sięgnęła 2,8 proc. Średnio prognozowano, że wyhamuje ona tylko do 2,6 proc.
Firmy notowane na warszawskiej giełdzie chętnie posiłkują się skupem akcji, dostrzegając w nim korzyści zarówno dla siebie, jak i akcjonariuszy.
Zneutralizowanie floty cieni, wprowadzenie limitu ceny LNG czy obniżenie obecnego limitu ceny ropy – to tylko niektóre z potencjalnych sposobów przykręcenia śruby agresorowi, który zbrojnie zaatakował Ukrainę.
Nie samo nękanie i wyszydzanie, ale także ignorowanie e-maili, hakowanie prywatnych wiadomości czy ukrywanie przed pracownikiem ważnych informacji po to, by utrudnić mu pracę – to przykłady cyberprzemocy. W Polsce takie doświadczenie ma 48 proc. pracowników z branż, w których posługiwanie się internetem jest niezbędne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas