Aktualizacja: 28.01.2025 03:30 Publikacja: 25.10.2024 04:06
Jednym z głównych beneficjentów rozwoju AI będzie rynek biurowy
Foto: Tetris Poland
Szeroko rozumiane rozwiązania proptech z wykorzystaniem technik sztucznej inteligencji (AI) całkowicie zrewolucjonizują funkcjonowanie branży nieruchomości komercyjnych w najbliższych latach – prognozują eksperci BNP Paribas Real Estate w raporcie „Świat to za mało. Sztuczna inteligencja w nieruchomościach komercyjnych”, którego wnioski publikujemy jako pierwsi. Te zmiany obejmą każdego uczestnika rynku – wszystko, co dotyczy posiadania, wynajmowania lub pracy w budynku będzie unikalne, łatwiejsze i wydajniejsze.
Obniżki stóp procentowych powodują stopniowy powrót inwestorów na rynek nieruchomości. Czym kusi Polska?
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Nasz rynek nieruchomości magazynowo-przemysłowych jest jednym z najlepszych miejsc dla graczy zainteresowanych relokacją – wynika z raportu Savills.
3 proc. projektów z certyfikatami środowiskowymi to mieszkaniówka. Ta nisza będzie z kilku przyczyn rosła.
Redukcja odpadów, prąd ze źródeł odnawialnych, materiały biurowe z recyklingu. Firmy i budynki są coraz bardziej eko.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Spółka biurowa Skanska nawiązała współpracę ze start-upem WasteTracker, który stworzył narzędzie do zarządzania odpadami.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Praca w pełnym bodźców biurze utrudnia koncentrację i zmniejsza produktywność. Rozwiązaniem jest lepsze zarządzanie otoczeniem, które wspiera skupienie i efektywność.
Cena akcji największego producenta chipów AI spadła aż o 17 proc. To był nie tylko najgorszy dzień Nvidii, ale i największy dzienny spadek wartości jakiejkolwiek spółki w historii.
Chińska firma DeepSeek, odpowiadająca za nowy model sztucznej inteligencji, który zdetronizował w poniedziałek amerykańskiego konkurenta ChatGPT, wywołując wielkie zamieszanie na giełdzie, padła ofiarą globalnego cyberataku.
Ropa ma być tańsza, a zyski linii lotniczych i ich marże – wyższe. Samolotów coraz bardziej będzie brakować i zapełnią się bardziej niż w 2024 roku. Wracają także biznesowe podróże lotnicze.
Aż 19 proc. kupujących w sieci zostało oszukanych w 2024 r. Jeszcze więcej zetknęło się z tym problemem wśród członków rodziny lub znajomych.
W ubiegłym roku wynajęto w Warszawie 740 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 244 tys. w IV kwartale – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
W połowie kwietnia odbędzie się pierwszym w historii półmaraton, w którym obok ludzi wystartują roboty. Podstawowy warunek dopuszczenia do startów maszyn – muszą mieć humanoidalny kształt.
Koncern Meta, który jest właścicielem Facebooka, już wziął pod lupę najnowszy chiński model AI DeepSeek. Mark Zuckerberg, szef Mety, chce wyciągnąć z niego co najlepsze i wdrożyć w swoich narzędziach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas