Aktualizacja: 19.02.2025 21:01 Publikacja: 21.10.2024 05:21
Zarówno studenci, jak i absolwenci po wakacyjnej przerwie częściej zaglądają na portale rekrutacyjne
Foto: Adobe Stock
Asystenci (i asystentki) ds. marketingu, sprzedaży, kadr i płac, inżynierii i logistyki – to przykłady stanowisk, jakie w miniony piątek pojawiały się w ofertach pracy dla początkujących pracowników na portalu Pracuj.pl. Według danych serwisu w I półroczu br. do osób na początku drogi zawodowej kierowano tam około 15 proc. ogłoszeń (około 60 tysięcy). Jak zaznacza Anna Goreń z biura prasowego Grupy Pracuj, we wrześniu ogłoszenia dla młodych osób stanowiły na portalu ok. 14,3 proc. wszystkich ofert. A tych – jak wynika z analiz serwisów rekrutacyjnych – było w ubiegłym miesiącu znacząco (o 11 proc.) więcej niż rok wcześniej.
Zaniedbania popełnione w pierwszych tygodniach po zatrudnieniu nowego pracownika mogą skutecznie zmniejszyć jego zaangażowanie i lojalność.
O ile w 2024 r. mniejszy popyt na pracowników ograniczył w wielu branżach rotację kadr, o tyle oczekiwana poprawa koniunktury może teraz skłaniać do szukania nowej pracy.
SHEIN – międzynarodowy sklep z modą oraz produktami lifestyle’owymi – poszukuje w Polsce talentów z obszarów technologii do swojego niedawno uruchomionego Europejskiego Centrum Technologicznego SHEIN (SETC).
Już nie tylko obserwacje rekruterów, ale także badania potwierdzają, że szukanie pracy wymaga teraz więcej wysiłku niż przed dwoma laty.
Na czerwcowy wzrost w ofertach zatrudnienia w internecie wpłynął zwiększony popyt na pracę fizyczną, która w tym roku stała się też drugą największą kategorią na portalu Pracuj.pl.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Prokurator krajowy Dariusz Korneluk przedstawił plan plan podwyżek wynagrodzeń dla pracowników prokuratur w 2025 roku.
Chociaż zakończenie wojny może wywołać falę wyjazdów ukraińskich kobiet, uderzając m.in. w biznes hotelarski, gastronomiczny i opiekuńczy, to część ekspertów liczy na zwiększony napływ potrzebnych na rynku pracy mężczyzn.
Wraz z nadchodzącą waloryzacją rent i emerytur w górę pójdą także dodatki do tych świadczeń – na przykład dodatek pielęgnacyjny, dodatek dla sieroty zupełnej czy ryczałt energetyczny. Oto, jakich kwot od 1 marca mogą spodziewać się osoby uprawnione.
Unia Europejska rozważa gigantyczny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 700 miliardów euro. Eksperci przewidują, że zakończenie wojny może wywołać odpływ ukraińskich pracowników z Polski, co wpłynie na rynek pracy. Chiny ograniczają eksport technologii do produkcji baterii, a Francja okazuje się głównym importerem rosyjskiego LNG w Europie.
Propozycje zmian, które mają ułatwić działalność przedsiębiorców, nie obejmują na razie regulacji z zakresu ubezpieczeń społecznych.
Trwały pokój zachęci do powrotu pokaźną część z 800 tys. Ukraińców pracujących w Polsce. Nietrwały, z ryzykiem kolejnej wojny, zatrzyma ich, ale skłonić może polskie władze do odwieszenia powszechnego poboru.
Sądy rozbieżnie interpretują przepisy dotyczące obowiązku pełnienia przez aptekę dyżuru w porze nocnej oraz w dni wolne od pracy.
Ukraina i Polska są partnerami. I jestem przekonany, że Ukraińcom nie chodzi tylko o pracę za granicą, ale o coś więcej – o szansę na stworzenie drugiego bezpiecznego i dostatniego domu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas