Problemy niemieckiej gospodarki niekorzystnie odbijają się na polskim eksporcie. Niemcy są jego najw Eksport

W polskich eksporterów uderzą kłopoty Niemiec i wojna celna z Chinami

Niemieckie firmy pracują na pół gwizdka i tną zamówienia dla poddostawców z Polski. Unijna wojna na cła z Chinami, a w perspektywie prawdopodobnie też z USA, najmocniej poobija polski przemysł motoryzacyjny.

Eksport

Uzbekistan coraz bliżej Światowej Organizacji Handlu

Partnerzy

Mocna pozycja polskiego szkła w Wielkiej Brytanii

Na rynku brytyjskim szkło polskiego pochodzenia cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki dwóm firmom, które przez lata znacząco urosły i odniosły tam sukces.

Konkurencja Chiny-USA. Nowe ograniczenia w branży motoryzacyjnej

Amerykański Departament Gospodarki chce nowych ograniczeń dla chińskich i rosyjskich technologii. Można zakładać, że finalnie będą one miały wpływ na cały globalny łańcuch dostaw, w tym producentów aut z Niemiec i ich dostawców z Polski.

Polskie firmy przejmują przedsiębiorstwa brytyjskie

Podlaska firma z branży rybnej dokonała właśnie akwizycji istotnego dostawcy na brytyjskim rynku. To niejedyny w ostatnim czasie taki przypadek, a kolejne przejęcia są już w trakcie.

Gdzie polskie firmy mogą inwestować za granicą?

Wielu polskich przedsiębiorców po etapie szybkiego rozwoju na rodzimym rynku szuka okazji do ekspansji zagranicznej. Warto przyjrzeć się, na których rynkach najszybciej zachodzą zmiany sprzyjające biznesowi.

Jesienne spotkania pod patronatem Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (BPCC) współorganizuje w październiku i listopadzie wydarzenia, które powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach polscy przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją do Wielkiej Brytanii.

Okazja dla polskich MŚP – 7 targów i wystaw w Anglii

Na imprezach wystawienniczo-targowych można nawiązać wartościowe znajomości rzutujące na sukcesy przedsiębiorstw, począwszy od tych najmniejszych. Dotyczy to także oczywiście relacji firm polskich i brytyjskich.

Guochao, czyli moda na chińskość

Po kilku dekadach zachłyśnięcia się kulturą materialną i wzorami Zachodu, obecnie w Państwie Środka popularność zyskuje „moda na chińskość”, zwana guochao lub China chick. Jak wykorzystać ten trend rynkowy?

Polska-Indie. Uchylone okno gospodarczych możliwości

Pierwsza od 45 lat wizyta indyjskiego premiera w Polsce była ważnym sygnałem rosnącego wzajemnego zainteresowania. Deklaracja o strategicznym partnerstwie otwiera nowe możliwości. Polscy przedsiębiorcy mają szansę wypełnić tę deklarację treścią.

Handel z Wielką Brytanią: duże przychody polskich firm i rosnąca przewaga

Zjednoczone Królestwo ponownie odnotowało ujemny bilans handlowy wobec Polski, który zwiększył się z 9,1 do 9,6 mld funtów.

W drodze na Expo 2025 - od wbicia łopaty w Japonii po mural promocyjny na Podlasiu

Rozpoczęta, wreszcie, budowa pawilonu Polski na terenie wystawy oraz akcenty artystyczne w postaci murali w Osace i Białymstoku to kolejne kroki w ramach przygotowań naszego kraju do udziału w Światowej Wystawie Expo 2025 w japońskiej Osace.

Irlandia – dobry kierunek dla polskich dentystów, laryngologów i optyków

Jedną z ważnych przyczyn tego, że Irlandia jest w czołówce krajów Europy uważanych za najlepsze do życia jest wysoki poziom i dostępność tamtejszej służby zdrowia. Mimo że w Irlandii pracuje wielu polskich lekarzy i techników usług medycznych, to wciąż jest miejsce dla kolejnych.

KUKE i UKEF wspierają polskich i brytyjskich eksporterów w Turcji

KUKE i UK Export Finance, czyli oficjalne agencje kredytów eksportowych z Polski i Wielkiej Brytanii, zagwarantowały finansowanie na budowę drugiej co do wielkości farmy fotowoltaicznej w Turcji.

Dzięki EEN przybywa możliwości współpracy brytyjskich i polskich MŚP

EEN to działająca od 2008 r. największa na świecie sieć wsparcia MŚP w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej. Coraz chętniej jest wykorzystywana przez firmy brytyjskie, co skutkuje ich lepszą dostępnością dla partnerów z Polski i w pewnym stopniu niweluje skutki brexitu.

Polska firma produkuje w Indiach w krainie „dobrego Maharadży”

W czasie II wojny światowej maharadża Digvijaysinhji otoczył w swych włościach opieką polskie sieroty ewakuowane ze Związku Radzieckiego. Od kilku lat polska firma MB Pneumatyka produkuje nieopodal podzespoły samochodowe z lokalnymi partnerami.

Jak atrakcyjna dla polskich firm jest Szkocja?

Poświęcona Szkocji część „Badania atrakcyjności UK” przeprowadzonego przez firmę doradczo-audytorską EY, której wyniki opublikowano w lipcu br. powinna zostać zauważona przez przedsiębiorców z Polski zainteresowanych rynkiem północy Wielkiej Brytanii.

Wietnam – jak robić tam biznes? Polski producent leków podbija wietnamski rynek

Wietnam może pochwalić się szybkim wzrostem PKB, a co za tym idzie – rosnącym zapotrzebowaniem na leki i produkty medyczne – mówi Michał Wieczorek, dyrektor generalny Davipharm z grupy Adamed w rozmowie z Krzysztofem M. Zalewskim (Instytut Boyma).

Abonament dla firm z branży e-commerce. Wznieś swój biznes na wyższy poziom

Przedsiębiorstwa często borykają się z nieprzewidywalnymi kosztami wysyłki, sezonowymi wahaniem sprzedaży oraz zmiennością popytu. Jak to zmienić? InPost, renomowany dostawca usług logistycznych, oferuje rozwiązanie tych problemów w postaci abonamentu dla firm, który nie tylko stabilizuje koszty, ale również usprawnia proces wysyłki. Dowiedz się więcej o korzyściach dla Twojej firmy!

Czy warto założyć firmę w Japonii? Rekomendacje polskiego przedsiębiorcy z Tokio

W usługach budowanie głębokich relacji z klientami jest kluczowe. Cierpliwe tłumaczenie i wyjaśnianie zająć może dłużej, niż sama usługa. Jeśli jednak japoński kontrahent zobaczy naszą cierpliwość i dokładność, to pomoże nam zbudować trwałą relację, która doprowadzi do owocnej współpracy. Jeśli zależy nam na szybkim działaniu to Japonia może nie być odpowiednim rynkiem - mówi Miłosz Bugajski, założyciel firmy specjalizującej się w marketingu internetowym w Japonii.