Aktualizacja: 07.07.2015 12:15 Publikacja: 07.07.2015 11:39
– Jako Grupa Drosed dążymy do ciągłego poprawiania jakości oraz bezpieczeństwa naszych produktów, a jednym z elementów tego procesu jest jak najdokładniejsza kontrola procesu produkcji. Przejęcie Pol-Pasz to krok w kierunku sprawnej realizacji tego procesu ze względu na możliwość nadzoru na każdym etapie chowu drobiu – komentuje Jacek Lewicki, prezes grupy Drosed.
Jak dodaje, konsolidacja przekłada się na wiele praktycznych aspektów prowadzenia działalności biznesowej i jest szansą, aby jeszcze lepiej zdywersyfikować ofertę oraz rozwinąć możliwości produkcyjne. A tym samym zwiększyć sprzedaż produktów na polskim rynku oraz wśród odbiorców międzynarodowych.
Prezydent Rosji Władimir Putin polecił swojemu gabinetowi przygotowanie się na powrót zachodnich firm na rosyjski rynek. Jak zaznaczył, krajowi producenci mają posiadać nad nimi „pewne korzyści” w ramach odwetu za sankcje.
W 2024 r. koncern Leonardo podpisał nowe zamówienia na ponad 20 mld euro. To wzrost o prawie 20 proc. w skali roku. Właściciel PZL Świdnik chwali się zyskiem w wysokości ponad 1,5 mld euro.
Negocjacje celne między UE a USA nabierają tempa, polski przemysł AGD traci pozycję lidera na rzecz Chin, a wydatki na obronność w Polsce wzrosną do 5% PKB w 2026 roku. Jakie konsekwencje przyniosą te zmiany dla gospodarki?
UE musi mądrze realizować swoją politykę dekarbonizacyjną. Gra toczy się o konkurencyjność europejskiej gospodarki – mówi Lucyna Stańczak-Wuczyńska, przewodnicząca rady nadzorczej BNP Paribas i szefowa rady Chapter Zero Poland.
Wiele polskich firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Analitycy pytani o beneficjentów końca wojny, wskazują firmy z różnych branż. Jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły?
Po podbiciu Unii Europejskiej nasze kurczaki zaczynają zdobywać odległe rynki.
Brak informacji o tym kiedy kończy się loteria, może zachęcić do zakupu towaru po tym, jak już nie ma nagród.
Polski drób swój sukces zawdzięcza głównie ?niskim cenom. Jego producenci dostrzegli już jednak ?potencjał w produktach premium.
Trwa ostra walka o udziały w polskim rynku parówek. Ich producenci ?konkurują ze sobą już nie tylko ceną, ale coraz częściej także jakością.
Spożycie mięsa kaczego rośnie w Polsce w tempie 10-15 proc. rocznie. Daleko mu jednak nadal do kurczaków, które królują na naszych stołach
Producent pasztetu podlaskiego rzuci rękawicę konkurentom. W tym roku zamierza kupić spółkę z branży drobiarskiej
Dekarbonizacja, nakłady inwestycyjne na „zielone” rozwiązania i konkurencyjność w ścisłym znaczeniu to trzy elementy, które powinny składać się na proces konkurencyjnej transformacji energetycznej.
Nie ma ekonomicznego bezpieczeństwa bez konkurencyjności, a jednym z głównych przeciwników konkurencyjności jest przeregulowanie – uważa Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, podsekretarz stanu w KPRM ds. Unii Europejskiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas