Zdrowie to najlepsza inwestycja
O wyzwaniach związanych ze zdrowiem Polaków mówią Justin Gandy, managing director, MSD Polska, i Gabriele Grom, public policy lead, Mid-Europe Region, MSD.
Energetyka jądrowa w centrum uwagi
Temat energetyki jądrowej był bardzo mocno obecny podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. O strategicznym znaczeniu atomu dla gospodarki i bezpieczeństwa kraju najlepiej świadczy fakt, że został mu poświęcony osobny blok tematyczny z udziałem kluczowych reprezentantów rządu, strony biznesowej, jak i rynkowych regulatorów.
Wartości, które należy promować w biznesie
Uczestnicy debaty zgodnie przyznali, iż fundamentem każdej firmy są ludzie. To oni stoją za sukcesem każdego przedsiębiorstwa. Warto dbać o talenty i dobrostan swoich pracowników.
Czy proste podatki są możliwe
Od lat bardzo dużo mówi się o tym, że polski system podatkowy jest zawiły, nieczytelny i niejednoznaczny. Jak więc to zmienić?
Jesteśmy liderem transformacji
Zakładam, że pod koniec przyszłego roku wielkoskalowe magazyny energii mogą być elementem całego systemu w Polsce – mówi Tomasz Zadroga, wiceprezes Grupy Kapitałowej Respect Energy.
Cyfryzacja wyznacza kierunki zmian
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ważna debata dotyczyła roli mediów we współczesnym świecie oraz wyzwań, przed jakimi stają, związanych m.in. z digitalizacją i zmieniającymi się preferencjami odbiorców.
Czas na morskie farmy wiatrowe
Transformacja energetyczna Unii Europejskiej nie może odbywać się kosztem obywateli. Jedną z najbardziej obiecujących technologii są morskie farmy wiatrowe.
W stronę odpowiedzialnego handlu
Zielony zwrot obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny naszego życia. Zasady zrównoważonego prowadzenia biznesu przyjmuje coraz więcej organizacji. Jak realizować je w praktyce?
Polska energia: ambitnie i bezpiecznie
Transformacja gospodarki to proces rozłożony na dekady, ale decyzje w zakresie polityki energetycznej państwa muszą zapaść już teraz. Jeszcze w 2024 r. może rozpocząć się proces wyodrębnienia aktywów węglowych z grup energetycznych.
Dyplomacja ekonomiczna, ale jaka?
Polscy przedsiębiorcy sprzedający i inwestujący na rynkach zagranicznych oczekują tam od przedstawicieli naszej administracji publicznej oficjalnego, wyraźnego wsparcia. Ono uwiarygodnia ich w oczach potencjalnych kontrahentów.
Energetyka w obliczu kolejnych wyzwań
Jakie są rekomendowane przez różnych uczestników rynku zmiany w Polityce energetycznej Polski do 2040 r. (PEP2040), dotyczące m.in. miksu energetycznego kraju?
Kluczowe są inwestycje w sieć i jej digitalizacja
Ważne jest, by nie zabijać elastyczności i premiować klientów, którzy są świadomi i elastyczni. Aby tak się stało, trzeba dopuścić większe wahania cen energii elektrycznej, wskazywali uczestnicy debaty w Katowicach.