Aktualizacja: 05.11.2024 16:32 Publikacja: 28.06.2024 12:15
Hanna Wróblewska, ministra kultury, Anna i Jerzy Starakowie
Foto: Materiały prasowe
Ich działalność w znaczący sposób wzbogaca polską kulturę. Od lat z wielkim zaangażowaniem gromadzą i prezentują dzieła polskich artystów, promując naszą kulturę zarówno w kraju, jak i za granicą.
Fundacja Rodziny Staraków powołana została w 2008 roku. A w 2012 roku uruchomiona została w Warszawie Spectra Art Space - przestrzeń wystawiennicza i profesjonalna instytucja kulturalna, która realizuje cele Fundacji w zakresie mecenatu kulturalnego oraz wspierania młodych polskich artystów.
Karolina Rozwód oświadcza, że została zmuszona do ustąpienia ze stanowiska dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej bezprawną groźbą.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Retrospektywę światowej sławy artystki prezentuje Kunsthaus w Zurychu. To pierwszy tak duży przegląd jej twórczości w Szwajcarii.
W pierwszy weekend działania Muzeum Sztuki Nowoczesnej jego nową siedzibę przy Marszałkowskiej 103 w Warszawie odwiedziło 50 000 osób.
Artyści boją się AI, a koncerny już eksperymentują. Ukazała się hiszpańska wersja christmasowego hitu Brendy Lee.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Po raz dziesiąty wręczono w Muzeum POLIN w Warszawie Nagrodę POLIN. Wśród laureatów są Ewa Teleżyńska-Sawicka i Paweł Sawicki, ksiądz Adam Boniecki, Fundacja Borussia z Olsztyna.
Władze Lwowa poprosiły o pomoc w odnowieniu jednego zabytkowego budynku, który został uszkodzony w czasie rosyjskiego ataku rakietowego na to miasto.
Nawet najlepsze wyniki i wybitny dorobek nie dają prawa do mobbowania pracowników. Szkoda, że zapomina o tym środowisko twórców.
Artyści boją się AI, a koncerny już eksperymentują. Ukazała się hiszpańska wersja christmasowego hitu Brendy Lee.
„Cisza nocna” Bartosza M. Kowalskiego to przejmujący film o odchodzeniu. Z wielką, ostatnią rolą Macieja Damięckiego.
Mikołaj Fidziński, dziennikarz redakcji gospodarczo-biznesowej „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej.
Po raz dziesiąty wręczono w Muzeum POLIN w Warszawie Nagrodę POLIN. Wśród laureatów są Ewa Teleżyńska-Sawicka i Paweł Sawicki, ksiądz Adam Boniecki, Fundacja Borussia z Olsztyna.
Jest kilka sposobów, aby państwo mogło wesprzeć Muzeum Polskie w Rapperswilu, ale potrzebna jest wola polityczna.
Ruszamy z nowym podcastem na weekendy – „Komisja Kultury”. Co tydzień omawiamy nowe filmy, książki i seriale. Obserwujemy trendy, weryfikujemy hity i przyglądamy się rzeczom pomijanym, o których dopiero za moment będzie głośno. W pierwszym odcinku rozmawiamy o „Wybrańcu”, filmowej biografii Donalda Trumpa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas