Aktualizacja: 16.02.2025 15:43 Publikacja: 11.01.2022 13:49
Myśliwiec F-16
Foto: PAP/EPA
Ministerstwo obrony Tajwanu poinformowało, że myśliwiec F-16V zniknął z radarów po wystartowaniu z bazy sił powietrznych w Jiayi na południu Tajwanu. Myśliwiec wykonywał lot treningowy nad położonym na wybrzeżu poligonem.
Prezydent Tajwanu, Tsai Ing-wen, nakazała nie szczędzić wysiłków w poszukiwaniu maszyny i jej pilota oraz "wyjaśnić przyczyny wypadku".
Odnaleziono wrak niewielkiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się w zachodniej Alasce. Amerykańskie władze poinformowały, że na pokładzie było dziesięć osób - wszyscy zginęli.
Mały, dwusilnikowy samolot King Air rozbił się na ulicach Sao Paulo w Brazylii. Lokalne służby poinformowały o śmierci co najmniej dwóch osób.
Dwusilnikowy samolot odrzutowy krótko po starcie rozbił się w Filadelfii. Na nagraniach widać, jak maszyna z wielką prędkością uderza w ziemię.
Donald Trump we wpisie w Truth Social ujawnił, jak się zdaje, ważne ustalenia z postępowania mającego wyjaśnić przyczyny katastrofy lotniczej w Waszyngtonie.
Wśród ofiar katastrofy lotniczej, do której doszło w Waszyngtonie, gdzie samolot CRJ-700 linii PSA Airlines zderzył się przy podchodzeniu do lądowania ze śmigłowcem Black Hawk, prawdopodobnie jest obywatelka Polski - informują TVN24 i RMF FM.
Po niemieckim koncernie Rheinmetall, także francuski Thales otworzy fabrykę na Ukrainie. Będzie produkować sprzęt wojskowy z najwyższej technologicznej półki.
Swoimi ostatnimi działaniami prezydent USA Donald Trump „chce zmusić Europę do podjęcia takich działań, które bardzo nasz kontynent wzmocnią” – uważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Czy w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej nadzwyczajny szczyt Europejczyków powinien się odbywać w Paryżu? To jedno z pytań, które się pojawiają po burzy wywołanej przez Amerykanów.
Europejscy liderzy spotkają się w przyszłym tygodniu na nadzwyczajnym szczycie poświęconym wojnie na Ukrainie. Spotkanie to jest odpowiedzią na obawy, że Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy pokojowe z Rosją, które mogą wykluczyć Europę z procesu decyzyjnego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Departament Stanu USA oraz MSZ Rosji wydały komunikaty w sprawie rozmowy Marco Rubio z Siergiejem Ławrowem, która dotyczyła znalezienia rozwiązania w sprawie wojny w Ukrainie.
Jak ocenił w mediach społecznościowych Jarosław Kaczyński, „Donald Tusk sygnalizuje, że woli być liderem antyamerykańskiej europejskiej rebelii”. Zdaniem prezesa PiS „tworzy to dla Polski groźną sytuację, gdyż sojusz z USA jest fundamentalnym elementem naszego bezpieczeństwa”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas