Taka zmiana została zaakceptowana przez posłów podczas prac komisji nadzwyczajnej nad projektem ustawy o rynku pracy i służbach zatrudnienia.
Procedowany akt ma zastąpić obowiązującą ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która jest już pod wieloma względami nieaktualna.
Czytaj więcej
Rząd przy okazji reformy publicznych służb zatrudnienia postanowił naprawić inne przepisy. Na zmianie skorzystają obecni i przyszli beneficjenci programu „Aktywny rodzic”.
Będzie ustawa o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Co przewiduje projekt?
W nowych przepisach rozszerzono m.in. grupy klientów korzystających z urzędów pracy (UP). Obok bezrobotnych i poszukujących pracy publiczne służby zatrudnienia mają kierować swoje działania m.in. do osób biernych zawodowo.
Nowe przepisy przewidują też zmiany dotyczące agencji zatrudnienia. Jakie? Przykładowo wprowadzono obowiązek wskazywania we wniosku o wpis do rejestru agencji zatrudnienia również adresu lokalu, pod którym dany podmiot zamierza prowadzić działalność. Doprecyzowano, że chodzi o biuro agencji, w którym instytucje kontrolne mają możliwość bezpośredniego kontaktu z jej przedstawicielami. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo klientów.