19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 23.06.2016 02:00 Publikacja: 23.06.2016 02:00
Foto: Adobe Stock
Tak uznał Sąd Najwyższy w wyroku z 5 kwietnia 2016 r. (II UK 165/15).
W tej sprawie ZUS odmówił przyznania świadczenia przedemerytalnego kobiecie, która od 1 czerwca 1998 r. do 15 grudnia 2011 r. była zatrudniona w wymiarze połowy etatu jako starszy inspektor BHP. Ten stosunek pracy ustał na mocy art. 10 ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników z powodu likwidacji etatu. Ponadto w grudniu 2011 r. ubezpieczona pracowała u innego pracodawcy na czas określony w wymiarze 1/8 etatu, przy czym ta umowa rozwiązała się z upływem okresu, na jaki ją zawarto.
Niewykluczone, że w najbliższy czwartek Państwowa Komisja Wyborcza wróci do sprawy dotacji dla PiS. Jakie są możliwe scenariusze postępowania?
Rodzice, którzy pobierają świadczenie wychowawcze 800 plus, powinni pamiętać o konieczności złożenia wniosku na nowy okres świadczeniowy w 2025 r. Nabór rozpocznie się już niedługo. Od kiedy można składać dokumenty?
Poczta Polska informuje o obniżce opłat za abonament RTV, z której można skorzystać do 25 stycznia. Mogą na nią liczyć osoby, które zapłacą abonament za cały rok z góry. Zaoszczędzić można również płacąc za okres dłuższy niż miesiąc.
Rodzinna opieka nad nieruchomością na czas przejściowy, choć bardzo się przedłużający, nie prowadzi do jej zasiedzenia.
Od nowego roku wędkarzy czeka sporo zmian dotyczących dostępu do polskich łowisk oraz opłat za wydanie zezwoleń na amatorski połów ryb. Wszystko z powodu zamknięcia programu „Nasze Łowiska”. Jakie zasady obowiązują obecnie?
Ważna, szczególnie dla ciężko poszkodowanych w wypadkach drogowych, jest wysokość sumy gwarancyjnej dla obowiązkowego OC komunikacyjnego. Suma ta określona w przepisach w chwili orzekania nie może stanowić jedynego kryterium jej waloryzacji.
Resztę życia spędzi w więzieniu Magdalena C., która w okrutny sposób zamordowała swoją 3-letnia córkę Zuzię. Motywem tej zbrodni miała być fascynacja śmiercią. Sąd Najwyższy oddalił właśnie kasację w jej sprawie.
Rok 2024 był okresem niebywałego łamania prawa, jego obchodzenia i tworzenia pozorów, że coś się zmienia i reformuje.
Sąd Najwyższy nie dostrzegł, że nikt w drodze sądowo-administracyjnej nie stwierdził nieważności powołania Dariusz Barskiego na funkcję prokuratora krajowego.
Nie ma racjonalnych powodów, by o ważności wyborów prezydenckich nie orzekła Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN, jak to czyniła już kilkakrotnie.
Gdyby próbowano tworzyć składy mieszane, to my nie będziemy uczestniczyć w fikcjach - zapowiedział sędzia Sądu Najwyższego, prof. Włodzimierz Wróbel, komentując tzw. ustawę incydentalną marszałka Szymona Hołowni.
Nazywam go ustawą "wpadkową", bo chociaż jest krótka, to składa się z samych "wpadek" - tak projekt tzw. ustawy incydentalnej marszałka Szymona Hołowni ocenia Pierwsza Prezes Sąd Najwyższego, Małgorzata Manowska.
Rodzinna opieka nad nieruchomością na czas przejściowy, choć bardzo się przedłużający, nie prowadzi do jej zasiedzenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas