Aktualizacja: 08.10.2017 19:04 Publikacja: 08.10.2017 19:04
Bartosz Kaczorowski, dyrektor zarządzający Assa Abloy Mercor Doors.
Foto: materiały prasowe
Rz:W jakich działaniach Assa Abloy dopatruje się naruszenia zakazu konkurencji przez Mercora?
Bartosz Kaczorowski: Sprawa ma charakter złożony i dla zrozumienia powagi naszych zarzutów wymaga przytoczenia kolejności zaistniałych zdarzeń. 16 grudnia 2013 r. Assa Abloy Mercor Doors, spółka zależna międzynarodowej grupy kapitałowej Assa Abloy, nabyła od firmy Mercor biznes produkcji drzwi i oddzieleń przeciwpożarowych w Polsce, w Czechach i na Słowacji. W wyniku transakcji wszystkich pracowników i majątek, know-how przeniesiono do spółki Assa Abloy Mercor Doors. W ramach umowy sprzedaży Mercor i jej większościowy udziałowiec Krzysztof Krempeć, jak też członkowie jego najbliższej rodziny zostali związani zobowiązaniem zakazu konkurencji i pozyskiwania pracowników do 16 grudnia 2016 r. Według zebranych przez nas dowodów od 2015 niektórzy z ówczesnych kluczowych pracowników Assa Abloy Mercor Doors rozpoczęli przygotowywania do utworzenia konkurencyjnej firmy. Dowody wskazują, że dwóch menedżerów podpisało akt założycielski spółki z o.o. MR Delta. Została ona wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 21 maja 2016 r.
Wyniki badań pokazują, że Polacy oczekują pełnej transparentności wydatków publicznych. Aż 97 proc. uważa, że faktury i umowy powinny być w pełni jawne. Tymczasem Centralny Rejestr Umów, który miał ułatwić walkę z korupcją, wpadł w poślizg.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Bardziej dostępne mieszkania – i na własność, i na wynajem – to jedna z wyborczych obietnic rządzącej koalicji. Ale zamiast programów mieszkaniowych rząd Donalda Tuska funduje Polakom kolejną awanturę.
Nakładając karne cła na towary z Meksyku, Kanady i Chin, prezydent USA rozpoczął wojnę celną, która może zdewastować światową gospodarkę.
Reforma programu 800+ powinna pójść w kierunku uzależnienia świadczenia od dochodów rodzin. A nie dotyczyć wyłącznie Ukraińców.
Faktycznie warto się cieszyć z obecnego tempa wzrostu PKB. Za 10–20 lat będziemy mogli o nim tylko pomarzyć.
Ministerstwo Kultury nie będzie informowało o miejscach, gdzie planowane są ekshumacje polskich ofiar zbrodni popełnionych przez ukraińskich nacjonalistów. Argumentacja resortu zupełnie do mnie nie przemawia.
Złoty w piątek tracił na wartości. Na razie jednak nie ma powodów, by bić na alarm.
Poranek nie przyniósł większych zmian kursu złotego. Czy zmieni się to w ciągu dnia?
Muzyczny świat żegna Marianne Faithfull, legendę muzyki pop, która zaczynała karierę w początkach prosperity The Rolling Stones, potem żyła w squatach i walczyła z nałogami, by rozpocząć drugie życie.
Popołudniowe godziny handlu przyniosły nieznaczne osłabienia złotego. To jednak nie koniec emocji na dzisiaj.
W środę rano para EUR/PLN spadła na chwilę poniżej poziomu 4,20. Inwestorzy czekają dzisiaj głównie na decyzję w sprawie stóp procentowych w USA.
Kadencje mijają, ekipy rządzące się zmieniają, a myśliwi wciąż potrafią zablokować niemal wszystkie rozwiązania, które im nie pasują. Tylko pozazdrościć.
Szwedzi zaczynają sądzić, że odstają od krajów aprobujących eutanazję.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas