Aktualizacja: 24.11.2018 16:18 Publikacja: 24.11.2018 14:07
Foto: AFP
Sąd ocenił 14 listopada, że Volkswagen postępował niemoralnie instalując w samochodach oprogramowania zakłamujące emisję salin, aby zwiększyć sprzedaż i zyski — wyjaśnił rzecznik sądu. Nakazał zwrócenie klientowi sumy zakupu pojazdu, prawie 30 tys. euro — wynika z kopii sentencji.
„Naszym zdaniem, nie było podstaw prawnych do wnoszenia pozwów przez klientów. Klienci nie ponieśli strat ani szkód. Pojazdy są bezpieczne i w dobrym stanie do użytkowania" — oświadczył ich producent. Dodał, że w ramach Dieselgate wydano ok. 9 tys. wyroków, a większość pozwów w rożnych instancjach nie dała rezultatu. „Decyzja sądu w Augsburgu jest zatem w sprzeczności z licznymi decyzjami innych sądów w porównywalnych sprawach" — dodał VW
Państwo polskie powinno precyzyjnie zdefiniować relacje między armią i państwowym przemysłem zbrojeniowym, a także dokończyć reformy dotyczące tego, jak wojsko kupuje sprzęt.
Jest wtorek, 26 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe tematy gospodarcze.
Rosyjski reżim zamierza ograniczyć swobodny dostęp obywateli do zagranicznych gier wideo. Putin zapowiedział, że gry elektroniczne mają rozwijać patriotyzm Rosjan.
Choć trzeci kwartał okazał się ostatecznie lepszy od oczekiwań rynkowych, Amica i tak zanotowała spadki na zdecydowanej większości rynków.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Leki to produkty posiadające określony termin ważności oraz zasady przechowywania. Przeterminowanych lub niewłaściwie trzymanych specyfików należy się pozbyć. Trzeba jednak robić to z rozwagą, aby nie zaszkodzić środowisku. Jak i gdzie wyrzucić leki?
Aby skutecznie przygotowywać technologie dla polskiego przemysłu, musimy współpracować z krajowymi spółkami. Najlepiej już na bardzo wczesnym etapie działań badawczo-rozwojowych (B+R) – mówi dr Hubert Cichocki, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz/Centrum Łukasiewicz.
Rynek żywności potrzebuje opakowań bezpiecznych, zapewniających jej najwyższe parametry jakościowe i smakowe, ale też spełniających oczekiwania konsumentów i odpowiadających na globalne trendy w zakresie dbałości o środowisko.
Czy zdarzyło Ci się odebrać SMS zachęcający do kliknięcia linka lub podania danych do logowania na konto bankowe? Każdego dnia są osoby, które otrzymują takie podejrzane wiadomości, podszywające się pod banki, kurierów czy platformy sprzedażowe. Wystarczy chwila nieuwagi, by oszuści zdobyli dostęp do Twoich danych i kont. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby skutecznie chronić się przed takimi wyłudzającymi SMS-ami i uniknąć pułapek zastawionych przez oszustów internetowych
Precyzja, elegancja i innowacja – trzy filary, które definiują wyjątkową kolekcję Epos Sport 3505 SK Skeleton Automatic. Od pierwszego spojrzenia zegarki te zachwycają kunsztem wykonania i niebanalnym designem. Z otwartą tarczą typu skeleton, odsłaniającą doskonały, szwajcarski mechanizm automatyczny, są wręcz czystą esencją sztuki zegarmistrzowskiej. Więcej szczegółów poniżej.
Od czasów roli Lane’a Pryce’a w Mad Men przez kapitana Francisa Croziera w Terrorze, Valery’ego Legasova w Czarnobylu po króla Jerzego VI w The Crown, Jared Harris tworzy jedne z najbardziej wyrazistych współczesnych telewizyjnych ról, udowadniając, że wybitne aktorstwo na dużym i małym ekranie błyszczy tak samo. W grudniu tego roku osobiście odbierze w Warszawie nagrodę specjalna Cutting Edge Award w czasie festiwalu seriali BNP Paribas Warsaw SerialCon 2024. Widzowie wezmą także udział w spotkaniu Q&A z aktorem.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Profilaktyka zdrowotna to fundament, który powinien chronić społeczeństwo przed chorobami, jednak w Polsce wciąż przegrywa z wydatkami na doraźne leczenie. Dzisiaj największym czynnikiem ryzyka zdrowotnego jest palenie. Dlatego jak najszybciej powinniśmy opracować strategię ograniczania spożycia produktów nikotynowych.
Podczas Forum Innowatorów ESG 2024 odbyła się premiera III edycji Ogólnopolskiego Raportu ESG 2024 - “ESG w praktyce. Szansa czy hamulec rozwoju firm?.” O tezach przedstawionych w raporcie oraz przygotowaniu firm na wyzwania ESG, rozmawiali uczestnicy panelu: Zrównoważona transformacja a konkurencyjność polskiej i europejskiej gospodarki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas