Aktualizacja: 19.02.2025 21:01 Publikacja: 04.12.2023 11:32
IPO Murapolu
Foto: materiały prasowe
Jeszcze do wtorku 5 grudnia można składać zapisy w ofercie publicznej akcji Murapolu, ogólnopolskiego dewelopera mieszkaniowego. IPO obejmuje tylko istniejące papiery, amerykański fundusz private equity Ares, właściciel 98,9 proc. akcji, oferuje do 10,2 mln sztuk (25 proc.) z opcją rozszerzenia do 14,2 mln (35 proc.). Pozostała część pakietu będzie podlegać rocznemu lock-upowi. Ares przejął Murapol na początku 2020 r. i próbował sprzedać 35 proc. akcji w IPO dwa lata temu.
Cena maksymalna to 35 zł. Minimalny zapis musi opiewać na 50 akcji, dla detalu przewidziano 10-15 proc. oferty czyli 1,02-1,53 mln akcji w wariancie bazowym. Cena sprzedaży zostanie ustalona w oparciu o book-building, który potrwa do 5 grudnia.
Nowoczesne biura zachwycają designem, ale czy naprawdę wspierają produktywność? Przeszklone ściany i otwarte przestrzenie miały sprzyjać współpracy, a stały się źródłem rozproszeń i braku prywatności. Jak odzyskać kontrolę nad swoją przestrzenią bez rezygnowania z nowoczesnego wyglądu biura?
Unijna dyrektywa uszczelniająca handel w sieci to narzędzie o opóźnionym działaniu. Dlatego potrzebna jest ustawa o rejestrze mieszkań na krótki najem.
Wraz ze wzrostem liczby lokali w ofercie i stabilizacją cen potencjalni nabywcy wydłużają czas podejmowania decyzji. Kredyty mieszkaniowe cały czas są dostępne dla najlepiej zarabiających.
Konkurencja z firmami spoza Unii Europejskiej o kontrakty nie jest walką na równych zasadach, na szczęście podejście publicznych zamawiających powoli się zmienia – mówi Artur Popko, prezes Budimeksu.
Deweloperzy mają obowiązek podawać ceny i ich składowe w miejscu sprzedaży detalicznej – wskazał urząd. Podawanie cen w internecie byłoby dobrą praktyką.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
O godz. 9.00 na GPW ruszy handel akcjami Diagnostyki. To pierwszy tegoroczny debiut na warszawskiej giełdzie.
Aż dziewięć z ostatnich jedenastu sesji kurs zakończył wzrostami. W piątek ustanowił rekord. Po sesji spółka opublikowała szacunkowe wyniki. Spełniła oczekiwania inwestorów?
Biura maklerskie patrzą na nadchodzący rok z ostrożnym optymizmem. Mają nadzieję, że polski rynek pierwotny wreszcie podąży za Zachodem, gdzie ożywienie nabrało tempa.
CVC wprowadziło na giełdę Żabkę, a wycofuje grupę Comarch. Z kolei Penta zapowiedziała ogłoszenie wezwania na akcje EMC. Rok 2025 będzie ciekawy.
Nie będzie debiutu największej chorwackiej sieci sklepów Studenac na warszawskiej giełdzie.
Po trzech kwartałach przychody sieci handlowej Żabka były o 20 proc. wyższe niż w 2023 r. W trzecim kwartale wzrosły o 18 proc., choć według zapowiedzi lato to dla firmy najlepszy okres sprzedażowy.
Akcje Tokyo Metro, operatora części sieci metra tokijskiego, zyskały po debiucie na giełdzie aż 45 procent.
Tomasz Suchański, prezes Grupy Żabka, ocenia debiut firmy na GPW i komentuje jej plany, jak choćby – czy rozważana jest opcja emisji nowych akcji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas