Jak dowiedział się „Parkiet” spółka odwołała ofertę ze względu na niesprzyjające warunki rynkowe. IPO nie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem inwestorów, jakiego oczekiwano.
Studenac odwołuje IPO na GPW
- Podczas naszych licznych spotkań i rozmów z polskimi, chorwackimi i międzynarodowymi inwestorami, widzieliśmy rzeczywiste zainteresowanie modelem biznesowym Studenac oraz uznanie dla naszego dynamicznego rozwoju oraz planów dalszej ekspansji. Jednak z powodu trudnych warunków na rynkach kapitałowych, wspólnie z naszym większościowym akcjonariuszem podjęliśmy decyzję, by nie kontynuować oferty akcji spółki - wyjaśnia Michał Seńczuk, prezes Studenac Group.
Czytaj więcej
Największa chorwacka sieć sklepów spożywczych potwierdziła dziś giełdowe plany. Chce wejść na ryn...
Jednocześnie zapewnił, że Studenac zamierza kontynuować organiczny rozwój sieci poprzez otwieranie nowych sklepów, a także realizować dotychczasową, sprawdzoną strategię konsolidacji rynku poprzez akwizycje innych graczy w Chorwacji i Słowenii. - Możliwe, że w przyszłości, gdy warunki rynkowe będą bardziej sprzyjające, wrócimy do planów przeprowadzenia oferty publicznej oraz notowania akcji Studenac na giełdzie - wyznaje.
Środki pozyskane z emisji nowych akcji spółka planowała przeznaczyć środki na dalszy rozwój sieci sklepów, przejęcia oraz redukcję zadłużenia.