Aktualizacja: 05.11.2024 16:27 Publikacja: 12.12.2022 11:37
Foto: Adobe Stock
Wrocławscy dominikanie ujawnili w ubiegłym roku, że do nadużyć ze strony Pawła M. dochodziło w latach 1996–2000 w duszpasterstwie akademickim. Choć o przestępstwach wiedzieli również przełożeni, M. pozostawał bezkarny.
22 września br. Paweł M. został skazany za sześć przestępstw seksualnych, których dopuścił się z jedną ofiarą, którą była zakonnica. Częstochowski sąd skazał dominikanina na cztery lata pozbawienia wolności. Jednocześnie wobec dominikanina toczy się proces kanoniczny. Wciąż nie ma wyroku Stolicy Apostolskiej.
Darowizna od rodzica nie musi być przelana z rachunku na rachunek. Może ją wpłacić na konto dziecka w banku. I ulga nie przepadnie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Umorzona przez bank część kredytu frankowego jest przychodem kredytobiorcy. Ale nie trzeba płacić od niego podatku. I nadal tak będzie, przynajmniej do końca 2026 r.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Pracodawcy mają informować związkowców o stosowanych systemach sztucznej inteligencji. Biznes się obawia, że wyciekną tajemnice przedsiębiorstw.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie rozstrzygnął kwestię, która od wielu lat wzbudza duże wątpliwości wśród kierowców. Chodzi o używanie kierunkowskazu podczas wjeżdżania, przejeżdżania i zjeżdżania z ronda.
Prokuratura poniosła porażkę – mimo kilkunastu lat prowadzenia postępowania nie wyjaśniła okoliczności śmierci działaczki społecznej Jolanty Brzeskiej. Czy można było zrobić więcej? – Tak, ale na początku śledztwa – komentuje jej córka.
Paweł S., twórca marki Red is Bad, pozostanie w areszcie - zdecydował we wtorek sąd w Katowicach po rozpatrzeniu wniosku Prokuratury Krajowej.
Byłe urzędniczki w Ministerstwie Obrony Narodowej usłyszały zarzuty przekroczenia uprawnień – informuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi o sprawę kupionego za publiczne pieniądze luksusowego zegarka dla jednej z nich. Znamy odpowiedź kobiety na oskarżenia, opublikowaną przez KRRiT.
Podczas wizyty funkcjonariuszy w firmie ważna jest znajomość zasad i procedur. Pomoże ona szybko i rzetelnie wyjaśnić i zakończyć sprawę.
Przeszukanie biura to często jedna z pierwszych czynności podejmowanych w postępowaniu karnym (a czasem jeszcze przed jego wszczęciem), która może znacząco wpłynąć na dalszy przebieg tego postępowania.
Ubiegając się o przedłużenie tymczasowego aresztu prokurator będzie musiał wykazać jakie czynności planuje w tym czasie przeprowadzić. Możliwość stosowania aresztu tylko z powodu grożącej surowej kary będzie znaczenie ograniczona - to pomysły posłów Trzeciej Drogi.
Prokuratura skierowała do sądu wniosek o utrzymanie tymczasowego aresztowania wobec Pawła S., twórcy marki Red is Bad, podejrzanego w sprawie nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Uważa, że podejrzany może próbować ucieczki za granicę.
Coraz częściej słychać o tym, że Paweł S, może występować w sprawie jako świadek koronny lub tzw. mały świadek koronny. Pierwszy może liczyć na bezkarność i ochronę, drugi na spore złagodzenie kary, a czasem nawet jej zawieszenie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas