18 grudnia 2017 r. sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya rozpoznawał zażalenie posłów opozycji na umorzenie przez prokuratora postępowania ws. przeniesienia w grudniu 2016 r. obrad Sejmu do Sali Kolumnowej. Taką decyzję podjął Marszałek Sejmu w reakcji na okupację mównicy przez ówczesną opozycję protestującą przeciw bezpodstawnemu wykluczeniu przez marszałka z obrad posła Michała Szczerby. W Sali Kolumnowej przegłosowano m.in. budżet państwa.
Sędzia zarządził jawność posiedzenia – czemu nie sprzeciwił się prokurator. Sąd uchylił decyzję o umorzeniu śledztwa i zwrócił sprawę prokuraturze. W uzasadnieniu tej decyzji sędzia ujawnił szczegóły rozbieżnych zeznań posłów PiS w całej sprawie. Potem zawiadomił też prokuraturę o przestępstwie złożenia przez nich fałszywych zeznań.
Ostatecznie prokuratora ponownie umorzyła śledztwo ws. przeniesienia obrad Sejmu. Odmówiła także wszczęcia postępowania z zawiadomienia sędziego ws. fałszywych zeznań posłów.
Działania Prokuratury Krajowej wobec sędziego Igora Tulei
W lutym 2020 r. prokurator z ówczesnego Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Izby Dyscyplinarnej wniosek o zezwolenie na pociągnięcie sędziego Igora Tulei do odpowiedzialności karnej za przestępstwo „rozpowszechniania wiadomości z postępowania przygotowawczego bez zezwolenia”. Postanowieniem z 18 listopada 2020 r. Izba Dyscyplinarna funkcjonująca wówczas w Sądzie Najwyższym wydała uchwałę uwzględniającą ten wniosek.
Sędzia Igor Tuleya na kierowane wezwania w charakterze podejrzanego nie stawiał się, wskazując, iż immunitet nie został mu skutecznie uchylony. 15 marca 2021 roku prokurator skierował do Izby Dyscyplinarnej wniosek o wyrażenie zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie sędziego, jednak nie został on uwzględniony. Zażalenie na tę uchwałę złożyła prokurator z WSW PK. 29 listopada 2022 roku Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego utrzymała w mocy uchwałę o braku zgody na zatrzymanie sędziego.