Aktualizacja: 26.01.2025 07:33 Publikacja: 09.02.2024 19:12
Robert Bąkiewicz podczas marszu 11 listopada
Foto: PAP/Tomasz Gzell
Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego oraz wyrokiem Sądu Apelacyjnego, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie posiada zgody na cykliczne organizowanie zgromadzenia w dniu 11 listopada w latach 2024-2026. Tym samym sąd uchylił decyzję sądu pierwszej instancji oraz oddalił odwołanie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości od decyzji Wojewody Mazowieckiego z 31 stycznia 2024 r. ws. organizacji ww. zgromadzenia.
Jak ocenił Sąd Apelacyjny Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie był organizatorem zgromadzenia w 2021 roku, bo wydarzenie zostało zorganizowane przez organ władzy publicznej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie. Z tego powodu Stowarzyszenie nie spełniło wymogów przyznania zgromadzeniu miana cyklicznego:
Ogromne zamieszanie w środowisku prokuratorów wywołało pismo prokuratora krajowego dotyczące podwyżek wynagrodzeń. Wynikało z niego, że pensje w nowej wysokości powinny być naliczane w ciągu trzech miesięcy po ogłoszeniu budżetu, a nie od stycznia.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Konsument powinien móc samodzielnie sprawdzić całkowity koszt kredytu, czyli tzw. RRSO, tj. rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.
Z propozycji zmian dotyczących przepadku pojazdu lub jego równowartości mogą ucieszyć się kierowcy, którzy nie są jedynymi właścicielami pojazdu.
Trzy osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w związku z oszustwami, do jakich doszło w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Skarb Państwa stracił ponad 3,1 mln złotych.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowa kwota wynagrodzenia minimalnego. Ile wynosi? Ile dostanie pracownik „na rękę” i jakie koszty poniesie pracodawca?
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Nie żyje 62-letni ratownik medyczny, który został zaatakowany nożem przez pijanego 57-latka w Siedlcach. Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 stycznia, ok. godziny 19:00.
W miejscowości Konotopie w gminie Kikół pod Toruniem ma powstać gigantyczna figura Matki Boskiej. Ma być wyższa nie tylko od figury Chrystusa w Świebodzina, ale także od słynnej statuy w Rio de Janeiro.
Szef łódzkich struktur Platformy Obywatelskiej na sobotnim zarządzie regionu powołał siedem nowych kół. Dotąd jedynym kołem Platformy Obywatelskiej w regionie kierowała prezydent miasta Hanna Zdanowska. Regionalni działacze PO mówią, że dziwią się ruchowi, obliczonemu na osłabienie Zdanowskiej.
Całe miasto wrze – czy przyjedzie ten słynny Żyd i co powie? Czy odbędzie się polityczna prowokacja, aresztowania? Nie, to nie chodzi o Beniamina Netanjahu, tylko o Zeewa Żabotyńskiego, głośnego syjonistę, który przyjechał do Krakowa w 1927 r. O tym właśnie opowiada arcyciekawa, choć zawiła powieść „Czarne wesele” Edwarda Pasewicza.
Kiedy zniknie problem ekshumacji na Wołyniu, powstanie inny. Na przykład wydarzeń w Galicji Wschodniej w 1944 r. i odpowiedzialności za „oczyszczenie” jej terenów z ludności polskiej - mówi Bohdan Hud, historyk i politolog, prof. Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki.
W związku z obchodami 80-lecia wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, w Oświęcimiu i Krakowie wprowadzone zostanie czasowe ograniczenie noszenia i przemieszczania broni w stanie rozładowanym.
Miejsce na liście krajów drugiej kategorii z ograniczonym dostępem do amerykańskich chipów powinno nam uświadomić, że dla państw z jądra Zachodu nigdy nie będziemy im równi. Pytanie, dokąd nas ta świadomość zaprowadzi.
80 lat temu, 25 stycznia 1945 roku, z obozu koncentracyjnego Stutthof wyszły kolumny więźniów. Po drodze zmarło 17 tys. osób. To jedna z największych zbrodni popełnionych przez Niemców podczas II wojny światowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas