Parkowanie pod Lidlem może drogo kosztować. Nawet 5000 zł kary

Oprócz parkometrów już na ponad 250 parkingach pod marketami Lidl dostępne są stacje ładowania samochodów elektrycznych. Warto jednak pamiętać, że zaparkowanie na takim miejscu może być kosztowne.

Projekt zaostrzenia kar dla kierowców. Przepadek stanie się fikcją?

Z propozycji zmian dotyczących przepadku pojazdu lub jego równowartości mogą ucieszyć się kierowcy, którzy nie są jedynymi właścicielami pojazdu.

Nie tylko gaśnica i trójkąt. Co należy do obowiązkowego wyposażenia samochodu?

Obowiązkowe wyposażenie samochodu reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Parkowanie przed skrzyżowaniem. Straż miejska przegrała w sądzie z kierowcą

Samo stwierdzenie funkcjonariusza straży miejskiej, że kierowca zaparkował swój samochód w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania, nie wystarczy do nałożenia mandatu.

Przekroczenie prędkości zaboli nie tylko w mieście. Projekt wreszcie gotowy

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h, także poza obszarem zabudowanym, będzie skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące. Za to uprawnienia do kierowania będzie można zdobyć już w wieku 17 lat, lecz w stosunku do młodych kierowców wymogi będą surowsze.

Opłaty za przegląd techniczny aut w górę. Wiadomo, o ile mogą wzrosnąć

Ministerstwo Infrastruktury zamierza podnieść podnieść opłaty za obowiązkowe badania techniczne samochodów - informuje radio RMF FM. Od dawna domagali się tego właściciele Stacji Kontroli Pojazdów.

"Zabójstwo drogowe", prawo jazdy dla 17-latków i limity dla nowych kierowców. Jest projekt

Prace nad zaostrzeniem przepisów i poprawieniem bezpieczeństwa na polskich drogach weszły na kolejny etap. Projekt zakładający przestępstwo tzw. zabójstwa drogowego komentują minister Adam Bodnar i wiceminister Arkadiusz Myrcha.

Kierowcy: zmiany w 2024 r. i co ich czeka w 2025 r.

Surowe kary za niezarejestrowanie auta czy nieopłacenie OC, wyższe stawki za odholowanie, a także groźba konfiskaty pojazdu za prowadzenia po alkoholu – z tym mierzyli się kierowcy w 2024 r. Rok 2025 też przyniesie ważne zmiany. [PODSUMOWANIE]

Czy Antoni Macierewicz stracił prawo jazdy? Prawnicy tłumaczą

Czy immunitet chroni Antoniego Macierewicza przed odebraniem prawa jazdy? Niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia tej kwestii, wiceprezes PiS po upływie siedmiu dni od wtorkowego zatrzymania przez policję nie powinien prowadzić samochodu.

Czy kierowca może ruszyć, gdy pieszy jeszcze nie opuścił przejścia?

Taki dylemat prawdopodobnie miała większość kierowców: czy można jechać, gdy pieszy znajduje się na przejściu, ale na drugiej połowie jezdni, tej po lewej stronie? A może trzeba czekać aż pieszy całkowicie opuści jezdnię? I czy wysepka na przejściu coś zmienia w sytuacji?

Koniec miejsc na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymienić dokument?

Już od kilku lat kierowcy nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego. Zabierają go jednak na badania okresowe pojazdu, by otrzymać pieczątkę po przejściu przeglądu. Co jednak, kiedy brakuje już na nie miejsca?

Auta bez kierowców na polskich drogach. Na razie testowo

Możliwe będzie testowanie pojazdów zautomatyzowanych na krajowych drogach.

Wysokie mandaty dla kierowców nie poprawią bezpieczeństwa. Ważne jest co innego

Polacy są bardzo dobrymi kierowcami, ale za granicą – mówi Wojciech Pasieczny, b. wiceszef warszawskiej drogówki. I z rezerwą podchodzi do zapowiadanych przez rząd zmian w prawie, które mają poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach.

Zasada pierwszeństwa pieszych na pasach. Zapadł kolejny ważny wyrok

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim rozstrzygnął kwestię, która wśród niektórych kierowców i ekspertów wzbudza wątpliwości, a mianowicie, kiedy możemy mówić o pieszym wchodzącym na przejście.

Weszły w życie zmiany w prawie ubezpieczenia OC. Co oznaczają?

Zmiana prawa ubezpieczenia OC komunikacyjnego wymaga zmiany podejścia uczestników na tym rynku, ubezpieczycieli i ubezpieczonych.

Mikołaj Małecki: Zabójstwo drogowe gorsze od ludobójstwa?

Poselska propozycja nowelizacji kodeksu karnego nie ma nic wspólnego z racjonalną legislacją i prowadzi do absurdalnych konsekwencji związanych z wymiarem kary.

To może być rewolucja na polskich ulicach. Resort prowadzi analizy

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowymi wytycznymi dla organizacji ruchu drogowego z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej. Analizy obejmują między innymi kwestię tzw. sekundników, odmierzających czas pozostały do zapalenia się kolejnego światła.

Dowody rejestracyjne zalegają w urzędzie. Sytuacja przyniosła nieoczekiwany skutek

Odkąd kierowcy nie muszą mieć przy sobie papierowego dowodu rejestracyjnego, część z nich nie odbiera papierowej wersji tego dokumentu. Na problem zwróciło uwagę Starostwo Powiatowe w Lubinie. W tamtejszym Biurze Komunikacji zalega coraz więcej papierowych dowodów.