Koncesja dla kanału Metro wygaśnie 28 grudnia 2025 roku. „TVN Warner Bros. Discovery posiada obecnie w swoim portfolio 4 kanały dystrybuowane w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. W odniesieniu do jednego z nich - stacji Metro - zdecydowaliśmy się zmienić sposób nadawania. Od 2026 roku Metro nie będzie kanałem naziemnym, ale będzie się nadal prężnie rozwijał w oparciu o inny model dystrybucji, tj. telewizję kablowo-satelitarną, IPTV czy platformy streamingowe” – poinformowało portal biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.
Czytaj więcej
Filmy dla dzieci i polskie produkcje sprawiły, że 2024 r. kina zakończą wynikiem lepszym niż w roku 2023. W 2025 r. walka o widza będzie ostrzejsza. To już prawdziwy wyścig platform streamingowych na nowe lokalne produkcje.
TVN zapewnia, że ta decyzja jest czysto biznesowa, która została podjęta w odpowiedzi na oczekiwania rynku, który przechodzi transformację cyfrową oraz w związku ze zmieniającymi się potrzebami widzów, którzy poszukują różnych kanałów dostępu do oferty. „Nowy model dystrybucji Metra pozwoli zapewnić stacji odpowiedni zasięg, jednocześnie dając nam większe możliwości jej rozwoju w przyszłości” – dodaje nadawca.
Nadawcy narzekają na operatora MUX-8 Emitel
Operator MUX-8 Emitel liczy na to, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szybko wyłoni stacje, które uzupełnią wolne miejsca na multipleksie.
Nadawcy od lat narzekają na realny zasięg ósmego multipleksu. Jest on nadawany w zakresie VHF, a nie w UHF jak pozostałe, dlatego wielu odbiorców potrzebuje bardziej rozbudowanej instalacji antenowej. Wycofanie dwóch kanałów z MUX-8 może opuścić znacząco przejście tego multipleksu na standard w DVB-T2/HEVC i emisję w HD – informuje portal.