Aktualizacja: 16.02.2025 15:29 Publikacja: 30.04.2023 13:11
Foto: Adobe Stock
Według autora skargi, dane wskazujące miejsca zamieszkania abonentów, które zostały przez nich zgłoszone zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z 17 grudnia 2013 r. w sprawie warunków i trybu rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych, są zastępowane przez Pocztę Polską danymi dotyczącymi ich miejsca zameldowania pozyskanymi z rejestru Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności, do którego operator pocztowy ma dostęp według art. 7 ust. 1a ustawy z 25 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Zdarza się również, że Poczta Polska przypisuje abonentom nieprawidłowe numery PESEL, kierując się kryterium adresu miejsca zameldowania.
W kwietniu ruszą wypłaty 13. emerytury. Jej wysokość brutto stanowi równowartość najniższej emerytury. Świadczenie podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu. Ile wyniesie netto? Nie wszyscy seniorzy otrzymają na rękę tę samą kwotę.
Eksperci biją na alarm. Rośnie handel ludźmi i przemyt bronią dokonywane przez obcokrajowców. Polska to jednak przespała, a nasze służby tego nie wykrywają. Deportacje to za mało. Potrzebna jest nowa strategia i zmiany w strukturze policji – twierdzi prof. Tomasz Safjański, były szef krajowego biura Interpolu w Polsce.
Prawie 6 mln zł – na tyle opiewają dotychczasowe roszczenia komorników związane z przymusową emeryturą, na którą byli wysyłani po ukończeniu 65. roku życia. Choć suma ta może jeszcze wzrosnąć, to do konsultacji trafił projekt przywracający poprzedni wiek emerytalny, który ma postawić tamę roszczeniom.
W Trybunale Konstytucyjnym odbyło się w czwartek spotkanie z przedstawicielami organizacji skupiających prawników sympatyzujących lub kojarzonych z poprzednią władzą.
W razie niewykonania obowiązku informacyjnego bank (lub pożyczkodawca) może zostać pozbawiony prawa do odsetek. Może tak być nawet wtedy, gdy indywidualna waga naruszenia tego obowiązku i jego konsekwencje dla konsumenta będą się różnić w zależności od przypadku - to sedno czwartkowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w pierwszej polskiej sprawie dotyczącej „darmowego” kredytu.
W środę kierowana przez Macieja Świrskiego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła uchwałę dodatkowo utrudniającą wypłatę środków z abonamentu publicznym stacjom radiowym i telewizyjnym.
„Solidarność” i część innych związków zawodowych Poczty Polskiej ogłosiły, że przystąpiły do okupacji siedziby spółki. Twierdzą, że zarząd nie rozmawia z nimi w dobrej wierze, protestują przeciw zwolnieniom. Zarząd odpowiada, że rozmowy trwają.
Umowy z pracownikami, którzy zgodzą się odejść za porozumieniem stron zostaną rozwiązane z dniem 28 lutego. Ci, którzy odrzucą tę ofertę, otrzymają wypowiedzenie w ramach zwolnień grupowych – mówi Joanna Drozd, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. zasobów ludzkich.
W przyszłym tygodniu przeszło 8,5 tys. pracowników Poczty Polskiej dostanie propozycję dobrowolnego odejścia z firmy. Odmowa nic nie da, bo potem włączą się zwolnienia grupowe. Zarząd Poczty tłumaczy, że to konieczne, bo spółka jest w złej kondycji.
Konkurs na operatora wyznaczonego zapewne wygra Poczta Polska, ale spółka i tak musi zwiększyć efektywność działań, żeby przetrwać na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.
Dobre ubiegłoroczne wyniki mogą ułatwić znalezienie nabywcy. Może nim być Poczta Polska, dla której byłyby to idealny kąsek.
Poczta Polska informuje o obniżce opłat za abonament RTV, z której można skorzystać do 25 stycznia. Mogą na nią liczyć osoby, które zapłacą abonament za cały rok z góry. Zaoszczędzić można również płacąc za okres dłuższy niż miesiąc.
Zarząd Poczty Polskiej podjął uchwałę w sprawie zamiaru przeprowadzenia Programu Dobrowolnych Odejść. Tym samym spółka rozpoczęła formalne kroki niezbędne do realizacji kolejnych założeń Planu Transformacji. To oznacza zwolnienia grupowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas