Dorota Gajos-Kaniewska

Dorota Gajos-Kaniewska

redaktor on line i dziennikarz działu prawnego

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, pracowała w radiu i prasie białostockiej, w "Rzeczpospolitej" od 1997 r.

Polski biznes spokojny o sytuację polityczną w kraju. A czego się boi?

Przedsiębiorcy w Polsce nie martwią się już o niestabilność polityczną - wynika z badania UCE Research. Zdaniem ekspertów, świadczy to o tym, że jesteśmy dojrzałą demokracją. Teraz sen z powiek spędzają biznesowi kwestie związane z finansami.

Słabsi będą w Polsce chronieni przed Google czy Amazonem

Konsumenci oraz przedsiębiorcy zyskają lepszą ochronę przed nieuczciwymi działaniami wielkich platform cyfrowych, które wykorzystują swoją pozycję dominującą na rynku e-commerce. Projekt odpowiednich przepisów trafił już do publicznych konsultacji.

Pieniądze unijne do wzięcia. Przewodnik PARP po programach wsparcia

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zachęca przedsiębiorców (i nie tylko) do studiowania informacji o aktualnych naborach do programów finansowanych z unijnych funduszy.

Co przeszkadza firmom wdrażać standardy ESG

48 proc. firm z sektora MŚP postrzega wdrażanie standardów ESG przez pryzmat kosztów, jakie przyjdzie im ponieść - wynika z badania zleconego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Prokuratura Europejska nie ma pieniędzy na zatrudnienie Polaków

W tym roku nie wystarczy pieniędzy na zatrudnienie wszystkich prokuratorów delegowanych z Polski do Prokuratury Europejskiej - informuje RMF FM.

Filmowiec z Hollywood ukarany przez sąd w Bydgoszczy

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wydał wyrok w sprawie amerykańskiego operatora filmowego, Matthew L., który w 2018 podczas festiwalu Camerimage zaatakował ratowników medycznych i policjantów.

Związek Banków Polskich kwestionuje uchwałę frankową SN

Związek Banków Polskich wydał komunikat w sprawie czwartkowej uchwały Sądu Najwyższego dotyczącej kredytów frankowych. - Rodzą się pytania o jej moc i skuteczność - twierdzą bankowcy.

Granty na eurogranty już do wzięcia

Trwa nabór wniosków od mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw do programu, który umożliwi im zdobycie funduszy na zwiększenie konkurencyjności na rynku.

Bieda w start-upach. Nie widać rychłej poprawy

W I kwartale br. start-upy w Polsce otrzymały tylko 173 mln zł, najmniej od pięciu lat. Przeprowadzono zaledwie 30 transakcji, czyli ponad cztery razy mniej niż w I kwartale 2023 r.

Autonomia uczelni zagrożona. RPO i prezydent jednomyślni

Przepis styczniowej noweli ustawy o szkolnictwie wyższym, który umożliwia ministrowi nauki odwoływanie pierwszych rektorów nowych uczelni, może naruszać konstytucję - twierdzi RPO.