W bieżącym roku dynamika wzrostu ma sięgnąć nawet 5 proc. Wkrótce możemy zająć drugie miejsce w Środkowo-Wschodniej Europie.
Z analiz i danych firmy iMe wynika, że w Polsce jest obecnie ponad 900 centrów usług outsourcingu IT, z czego ok. 500 to centra usług z kapitałem zagranicznym. W sumie rynek ten zatrudnia ok. 200 tys. osób. Eksperci twierdzą, że Polska należy do średniej europejskiej pod względem outsourcingu IT. Jej wyniki pod względem wydatków na tę usługę plasują się za Austrią, czy Turcją. Obecnie w trzech wymienionych krajach roczne wydatki na branży IT na ten cel przekraczają 5 mld euro. Analitycy firmy Pierre Audoin Consultants szacują, że wartość polskiego rynku to ok. 5,6 mld euro. Wartość rynku tureckiego oszacowano na ok. 5,9 mld euro. Największym rynkiem, z rocznymi wydatkami rzędu 6,2 mld euro, pozostaje Austria.
Korzystanie z usług outsourcingu IT deklaruje 45 proc. menedżerów z polskich firm. Dla porównania w Austrii ten odsetek sięga ponad 50 proc., a w Rumunii, czy Turcji – 37 proc.
O kawałek tego lukratywnego rynku zamierza powalczyć nowa usługa iMe. To pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku oferowane nie tylko indywidualnym klientom, lecz ostatnio popularne wśród korporacji. W tym roku firma iMe podpisała umowy z firmami ubezpieczeniowymi, finansowymi, zastępując działy IT liczące ponad 500 osób. W sumie pół tysiąca informatyków w call centre iMe obsłużyło ponad 150 tys. zgłoszeń. iMe upatruje swojego sukcesu w sektorze małych i średnich firm oraz sprzedaży 100 tys. indywidualnych pakietów do końca 2016 r.