Koronawirus: lekcje z internetu. Rusza gov.pl/zdalnelekcje

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło stronę gov.pl/zdalnelekcje. Zawiera ona propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów i ze szkół podstawowych, i ponadpodstawowych.

Publikacja: 15.03.2020 18:05

Koronawirus: lekcje z internetu. Rusza gov.pl/zdalnelekcje

Foto: Adobe Stock

mat

Decyzja rządu o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach ma przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Władze podkreślą przy tym, że zawieszenie zajęć w szkołach to nie wakacje, ani ferie.

Jak informuje resort cyfryzacji, na stronie gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej, ale i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zgodne z podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystanie w trakcie zdalnego nauczania.

– Chcemy ułatwiać i podpowiadać. Aby znalezienie interesujących materiałów na naszej stronie było prostsze ułożyliśmy je w formie swoistego planu lekcji dla wszystkich klas, niezależnie od etapu edukacji – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

- Warto korzystać z rzetelnych, merytorycznych źródeł. Na stronie epodreczniki.pl znajdują się materiały do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół, które uwzględniliśmy w przykładowych planach lekcji. Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji. Dla nauczycieli może to być okazja do zdobywania nowych kompetencji – podkreśla minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Resort cyfryzacji podkreśla, że jego intencją jest to, aby uruchomiona strona była nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale by także realnie ułatwiła im pracę, stąd m.in. koncepcja „planu lekcji" z propozycjami treści na każdy dzień. Jak zaznaczono, nie trzeba z niego korzystać. - Zostawiamy nauczycielom pełną dowolność w wyborze i wykorzystaniu opublikowanych lekcji i tematów. Drugim sposobem wyboru materiałów jest po prostu wyszukanie ich spośród treści edukacyjnych przypisanych dla poszczególnych przedmiotów - czytamy w komunikacie

Ważny jest także zdrowy rozsądek. 
W „Rzeczpospolitej” otworzyliśmy dostęp do treści dotyczących koronawirusa.


Czytaj więcej: www.rp.pl/koronawirus

Nieruchomości
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla tysięcy właścicieli gruntów ze słupami
Konsumenci
To koniec "ekogroszku". Prawnicy dla Ziemi: przełom w walce z ekościemą
Edukacja i wychowanie
Nie zdał egzaminu, wygrał w sądzie. Wykładowcy muszą przestrzegać zasad
Prawo w Polsce
Ile zapłacimy za abonament RTV w 2025? Oto stawki od 1 stycznia i lista zwolnionych z opłaty
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Podatki
Ulga podatkowa dla pracujących seniorów. Czym jest i kto może z niej skorzystać?
Materiał Promocyjny
„Nowy finansowy ja” w nowym roku