Aktualizacja: 17.12.2019 18:08 Publikacja: 17.12.2019 18:08
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Prezes jednego z największych sądów rejonowych w Polsce, powołany na urząd przez Zbigniewa Ziobrę, opracował koncepcję rozwiązań kompromisowych. Pozwolą one zażegnać konflikt o sądy, a jednocześnie pozostać w zgodzie z konstytucją, prawem europejskim i obowiązkiem poszanowania niezależności władzy sądowniczej. „Rzeczpospolita" publikuje koncepcję.
Doktor nauk prawnych Krzysztof Kurosz, prezes SR dla Łodzi-Śródmieścia, proponuje, by połączyć zmiany w modelu powoływania sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa z dobrowolną weryfikacją sędziów. Wyboru sędziów członków Rady mieliby dokonywać sami sędziowie, a nie politycy. Tak zresztą było przed 2018 r. Nowością miałoby być zwiększenie aktywności sędziów sądów rejonowych w pracach KRS. Ci przed 2018 r. praktycznie nie byli dopuszczani do jej gremium. Do rozważenia pozostaje, od której kadencji KRS rozpocząć ewentualną zmianę.
Przed Sądem Najwyższym zakończył się proces, jaki były proboszcz parafii w Szalejowie Górnym, ks. Krzysztof Tryb...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Uchylony ma być przepis, który pozwala – w razie niewykonania obowiązku przeprosin w nakazanej przez sąd formie...
Pytanie na egzaminie radcowskim dotyczyło prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i to po... cmentarnych alejka...
We wtorek przed Sądem Rejonowym w Olsztynie zakończył się proces Pawła K., adwokata oskarżonego o spowodowanie ś...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Ryszard Cyba, skazany na dożywocie za zabicie w 2010 r. działacza PiS Marka Rosiaka, opuścił zakład karny, ale n...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas