Aktualizacja: 22.11.2024 06:11 Publikacja: 22.11.2024 04:14
Foto: Adobe Stock
Fachowcy są coraz bardziej pożądani. Zainteresowanie ich usługami na platformie Oferteo sięgnęło szczytu – w przypadku hydraulików to już ponad 16 tys. zapytań, a dynamika po III kwartale jest cały czas rosnąca. Wiele wskazuje na to, że do końca roku przebije 22 tys. (rok wcześniej było to 20,6 tys.). Zapotrzebowanie na elektryków już dobiło do poziomu z całego 2023 r., więc – jak mówią eksperci – bariera 18 tys. zapytań o ofertę zostanie przebita (w 2023 r. było to 12,7 tys.).
Ubiegły rok był kolejnym okresem spadku liczby pracujących w sektorze przedsiębiorstw, a przewidywania firm nie dają większych nadziei na odbicie w najbliższych miesiącach.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Jeśli nie chcesz zrezygnować z pracy zdalnej, musisz się liczyć z mniejszym wyborem ofert, a niekiedy ze zwolnieniem.
Stagnacja niemieckiej gospodarki pozostawia coraz głębsze ślady na rynku pracy. W styczniu pracy szukało rekordowo dużo osób – najwięcej od prawie dziesięciu lat. Stopa bezrobocia również znacząco wzrasta.
Firmy borykające się z niedoborem rąk do pracy nie powinny liczyć na polskich emigrantów deportowanych z USA. Część z nich może wręcz rywalizować o pracowników.
Na całym świecie, w tym w Polsce, najbardziej pożądanym przez pracowników obszarem podwyższania umiejętności jest teraz sztuczna inteligencja.
Pracodawcy mogą od 4 lutego kontrolować automatycznie ważność praw jazdy swoich kierowców. Rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo na drogach.
O „połowicznym przełomie” w negocjacjach z rządem donoszą związkowcy służb mundurowych podległych MSWiA. Chodzi o świadczenie mieszkaniowe, które miałoby wynieść tyle, ile wynosi w wojsku.
Coraz mniejsza dostępność projektów i ogólna niepewność na rynku, ale także niejasne zasady opodatkowania nie ułatwiają życia specjalistom z branży IT.
Organy podatkowe coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do stosowania 8,5-proc. stawki ryczałtu w przypadku działalności związanych z branżą IT, mimo iż przepisy w tym zakresie pozostały bez zmian.
Zaledwie 19 funkcjonariuszy straciło w ubiegłym roku świadczenie emerytalne w efekcie skazującego wyroku. Jeszcze w 2017 r. takich osób było ponad trzy razy tyle.
Ministerstwo Finansów nie kwapi się do liberalizacji przepisów o udzielaniu porad podatkowych. Bo prawo podatkowe jest coraz bardziej skomplikowane.
Dziennikarstwo w erze AI będzie dziennikarstwem hybrydowym. Część zadań przejmą algorytmy, ale rola człowieka w tworzeniu pogłębionych treści wciąż będzie kluczowa.
Kontrolerzy sprawdzą funkcjonujący system ochrony zdrowia w zakresie farmacji, w tym ewentualne nieprawidłowości dotyczące zmniejszenia liczby aptek i pogorszenia dostępu do leków dla pacjentów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas