Reklama
Rozwiń

Zarobki w WOT w 2025 roku. Na tyle będą mogli liczyć terytorialsi

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to jeden z rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Żołnierze za swoją służbę otrzymują wynagrodzenie, którego wysokość uzależniona jest od kilku czynników. Jakie będą zarobki w WOT w 2025 roku?

Wojsko milczy o incydencie nad wsią Szaleniec

Czy wojsko naprawiło straty poniesione przez mieszkańców kilku wsi koło Malborka, nad którymi z wielką prędkością przeleciał samolot bojowy MiG-29? Są poważne wątpliwości.

Rosjanie wystrzelili pociski. Polska poderwała myśliwce

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych nad ranem poinformowało o rozpoczęciu operowania wojskowego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej, w związku z rozpoczęciem przez Rosjan zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę.

Pilot MiG-a-29, który spowodował „incydent lotniczy”, wrócił za stery

Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.

Czy wojsko przyjmie ochotnika z kategorią D?

Wojska Obrony Terytorialnej przyjmują do służby osoby z kategorią zdrowia, która zwalnia z powołania w kamasze.

Wojsko szkoli samorządy z zarządzania kryzysowego. Wyciągamy wnioski po powodzi

We Wrocławiu rozpoczyna się szkolenie z zarządzania kryzysowego, które poprowadzą Wojska Obrony Terytorialnej we współpracy z ekspertami Akademii Sztuki Wojennej. Armia pokazuje system informatyczny Jaśmin, który dotychczas służył siłom zbrojnym.

Wiceadmirał Krzysztof Jaworski: Na Bałtyku trwa wojna hybrydowa

Na Morzu Bałtyckim mamy do czynienia z aktami terrorystycznymi. Trwa wojna hybrydowa – mówi wiceadmirał Krzysztof Jaworski, dowódca Centrum Operacji Morskich.

Wiceadmirał Krzysztof Jaworski: Na Bałtyku trwa wojna hybrydowa

Na Morzu Bałtyckim trwa już wojna hybrydowa, mamy do czynienia z aktami terrorystycznymi – mówi wiceadmirał Krzysztof Jaworski, dowódca Centrum Operacji Morskich.

Czym polska Marynarka Wojenna patroluje dziś Morze Bałtyckie?

Polska Marynarka Wojenna dysponuje obecnie zaledwie dwoma okrętami pełniącymi funkcje patrolowe - ORP „Ślązak" i ORP „Kaszub". Te jednostki, mimo swoich ograniczeń, stanowią trzon polskiej floty patrolowej na Bałtyku. Co potrafią i jakim uzbrojeniem dysponują?

Strefa buforowa na granicy z Białorusią zostanie na dłużej

MSWiA przedłuża na kolejne 90 dni strefę buforową na granicy z Białorusią. Jest powód: presja migracyjna ostatnio znowu się nasiliła. W tym roku doszło już do 30 tys. prób sforsowania granicy.

Po wyborach MON miał celowo opóźniać prace nad rozporządzeniami

Po wyborach kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej miało celowo opóźniać prace nad rozporządzeniami do ustawy o obronie ojczyzny - wynika z informacji RMF FM, które powołuje się na pragnących zachować anonimowość urzędników Departamentu Prawnego MON.

Polski F-35A „Husarz" pomyślnie odbył swój testowy lot

Pomyślnie zakończył się pierwszy, testowy lot zbudowanego dla Polski F-35A „Husarz" - podał portal The Aviationist.

Będzie wzmocniona ochrona lotniska w Rzeszowie. Norwegia wysyła myśliwce

Norweskie ministerstwo obrony poinformowało w poniedziałek, że wyśle myśliwce F-35 i systemy obrony powietrznej NASAMS do Rzeszowa, gdzie koordynowana jest międzynarodowa pomoc wojskowa dla Ukrainy.

Ostrzał Bemowa Piskiego. Jakie wnioski wyciągnęło wojsko z tego wypadku?

Żołnierze rumuńscy, ćwiczący na poligonie w Orzyszu, w sierpniu ostrzelali z działka przeciwlotniczego pobliskie Bemowo Piskie. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wdrożyło nowe procedury, aby zapobiec podobnym wypadkom.

Marek Kutarba: Jak Polska chce patrolować Bałtyk bez patrolowców?

Po propozycji premiera Donalda Tuska, mówiącego o wspólnym, z krajami nordyckimi i bałtyckimi, patrolowaniu Morza Bałtyckiego, pojawia się uzasadnione pytanie o to, czy polska Marynarka Wojenna jest dziś w ogóle zdolna do zapobiegania przypadkom chińskiego „piractwa” morskiego oraz zagrożeniom ze strony Rosji. Innymi słowy, czy Polska może cokolwiek do takiego programu wnieść.

Premier na pierwszym odcinku Tarczy Wschód. Mariusz Błaszczak zareagował komentarzem

Tarcza Wschód to inteligentnie skomponowany ciąg skutecznej obrony - mówił premier Donald Tusk, który odwiedził pierwszy wybudowany odcinek umocnień. Wizytę Tuska w pobliżu wsi Dąbrówka skomentował na platformie X były minister obrony Mariusz Błaszczak, zwracając uwagę na nieobecność obecnego ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Sondaż „Rzeczpospolitej”: Na wojsko trzeba wydawać więcej

Większość Polaków zgadza się na zwiększenie wydatków na zbrojenia. Opinie respondentów w tej sprawie są podobne do tych wyrażanych tuż po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie. W przyszłym roku rząd chce wydać na zbrojenia blisko 190 mld zł.

MON nie odnowi pomnika czynu powstańczego na górze św. Anny

Ministerstwo Obrony Narodowej wstrzymało finansowanie rewitalizacji upamiętnienia powstań śląskich. Nie zgadzają się na to przedstawiciele samorządów.