Absolwenci szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z nauczanego języka, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej.
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych – zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 r. – obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.
Do egzaminu maturalnego w maju 2018 r. przystąpili również absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości, oraz tacy, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości we wcześniejszych latach, a w maju 2018 r. przystąpili ponownie do egzaminu maturalnego w celu podwyższenia wyniku egzaminacyjnego albo uzyskania wyniku z nowego przedmiotu.
Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione 11 września 2018 r.
Wyniki swojej matury można sprawdzić w internecie. Wystarczy się zalogować na stronie właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej (login i hasło maturzyści dostali przed maturą, są też nadal dostępne u dyrektorów szkół). Jak wyjaśnił w Polskim Radiu dyrektor CKE Marcin Smolik po świadectwo trzeba przyjść do szkoły Dzisiaj dostaną wyniki matur te osoby, które przystąpiły do egzaminu w maju i czerwcu. Jeśli maturzysta z jednego egzaminu obowiązkowego nie uzyskał 30 proc. możliwych do zdobycia punktów, to do egzaminu poprawkowego może przystąpić jeszcze w sierpniu. Żeby mógł poprawić maturę do 11 lipca musi złożyć odpowiedni wniosek do dyrektora szkoły.
- Jeżeli maturzysta nie zdał egzaminu więcej niż jednego przedmiotu, to tu prawa poprawki nie ma - powiedział Marcin Smolik. Taki maturzysta egzamin będzie mógł poprawić dopiero w przyszłym roku.