Pracodawcy z branży prawniczej chcą kolejnych zmian w pakiecie antykryzysowym

Polski Związek Pracodawców Prawniczych jest poważnie zaniepokojony wpływem stanu epidemii na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. W piśmie skierowanym do najwyższych organów władzy postuluje uzupełnienie pakietu antykryzysowego m.in. o możliwość dokonywania czynności w drodze telekonferencji lub wideokonferencji oraz wydłużenia kadencji prezesów sądów.

Publikacja: 27.03.2020 10:28

Pracodawcy z branży prawniczej chcą kolejnych zmian w pakiecie antykryzysowym

Foto: Adobe Stock

dgk

W przyjętym 26 marca stanowisku PZPP poparł stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej z 14 marca 2020 r. oraz stanowisko Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z 16 marca 2020 r. dotyczące konieczności dokonania pilnych zmian legislacyjnych, regulujących funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego.

- Przyjmując z zadowoleniem rozwiązania proponowane w opracowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, Związek zwraca uwagę, że szereg kwestii pozostaje poza przedmiotem proponowanej regulacji - czytamy w stanowisku.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podatki
Skarbówka zażądała 240 tys. zł podatku od odwołanej darowizny. Jest wyrok NSA
Prawo w Polsce
Jest apel do premiera Tuska o usunięcie "pomnika rządów populistycznej władzy"
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Rząd zmniejsza liczbę więźniów. Będzie 20 tys. wakatów w celach