19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 22:32 Publikacja: 07.07.2023 03:00
Ratownicy stoją w pobliżu budynku mieszkalnego, częściowo zniszczonego przez uderzenie rakietowe we Lwowie
Foto: AFP
Nie znamy liczby ofiar agresji Rosji na Ukrainę. Jednak eksperci Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, we współpracy m.in. z polskimi ratownikami przebywającymi na Ukrainie oraz pracownikami Ośrodka Studiów Wschodnich i Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, opracowali raport o odporności Ukrainy i wnioski dla naszego państwa. Jeden z jego elementów obejmuje działanie ukraińskich służb medycznych.
Po wybuchu wojny – zwracają uwagę – zwiększyła się dostępność pomocy medycznej i rehabilitacyjnej dla obywateli, w tym do elektronicznego systemu opieki zdrowotnej oraz telemedycyny. Państwo stworzyło wykaz leków i sprzętu niezbędnego do funkcjonowania służby zdrowia. Oddolnie powstały zespoły ratownictwa medycznego działające przy linii frontu.
W Moskwie wprost demonstrują, że nie szanują przywódców państw europejskich i nie widzą na mapie Europy miejsca dla niepodległej Ukrainy. Układy chcą zawierać wyłącznie ze Stanami Zjednoczonymi. I Chinami.
Jeszcze niedawno Adam Bodnar pouczał sędziów, że wyroki trybunałów międzynarodowych muszą być bezwzględnie przestrzegane. Dziś przyjął punkt widzenia swego poprzednika, Zbigniewa Ziobry, że czasami nie muszą.
Lewica i prawica pójdą do wyborów prezydenckich podzielone i gotowe do wzajemnej kanibalizacji wewnątrz swoich obozów. Kto może cieszyć się z tego faktu? Ci co zawsze – Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.
Z wielu powodów Polska jest predysponowana do zainicjowania i przeprowadzenia takich spotkań. Należymy do nielicznej grupy państw europejskich, które realizują zobowiązania wobec NATO. Skutecznie chronimy granice wschodniej flanki NATO i Unii. Konsekwentnie zabiegamy o wzmacnianie więzi transatlantyckich.
Odwiedził mnie znajomy z Australii. Poniżej fragment naszej rozmowy.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Podczas ewentualnych rozmów z Trumpem o zakończeniu wojny z Ukrainą Putin zażąda, aby Ukraina nigdy nie przyłączyła się do NATO - twierdzą źródła cytowane przez Bloomberga.
Pod koniec ubiegłego roku francuskie siły specjalne przeprowadziły ściśle tajne ćwiczenia w ramach przygotowań do potencjalnej interwencji na Ukrainie - informuje portal Intelligence Online.
Negocjatorzy osiągnęli w środę porozumienie w sprawie zawieszenia broni w trwającej od 15 miesięcy wojnie w Strefie Gazy między Izraelem a Hamasem.
Doradcy prezydenta-elekta Donalda Trumpa jego obietnice zakończenia wojny "w jeden dzień" nazywają "połączeniem kampanii wyborczej i braku zrozumienia nierozwiązywalności konfliktu".
Donald Tusk i Wołodymir Zełenski naszkicowali w środę w Warszawie warunki, na jakich mogłaby się zakończyć wojna za naszą wschodnią granicą.
Stosunkom polsko-ukraińskim nie wystarczą deklaracje wielkich przełomów. Nie pomoże też wyzywanie od głupców lub zdrajców tych, co czują niedosyt w sprawie postawy Kijowa wobec ludobójstwa na Wołyniu.
W 1992 r. dwaj mężczyźni zastrzelili kasjera kantoru w Zgorzelcu i uciekli, rabując ówczesny miliard złotych. Teraz zostali zatrzymani.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas