Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 07.07.2015 22:00 Publikacja: 07.07.2015 22:00
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
Rz: Po co Państwu telewizja, w dodatku na początku byłby to jeden kanał, a jak wynika z doświadczeń nadawców naziemnych jeden kanał dość trudno prowadzić z punktu widzenia biznesowego.
Jacek Świderski: Ale my już prowadzimy wiele kanałów, tyle że w Internecie. Komplementarność między tymi dwoma mediami jest widoczna gołym okiem. Coraz więcej mówi się oglądaniu wideo na dwóch czy trzech ekranach, jednym z nich wciąż jest telewizor i tak będzie jeszcze długo. Wbrew temu co mówią niektórzy, telewizja wcale nie zniknie i to że ja czy pani nie mamy telewizora tego również nie dowodzi. Telewizja linearna, czyli taka jaką znamy z przeszłości, staje się coraz bardziej medium tła. Długo jeszcze popularne będzie kanapowe celebrowanie zwłaszcza dłuższych form wideo, szczególnie filmów. A to świetne uzupełnienie dla tego, co już robimy my. Jesteśmy mistrzami form krótkich lub co najwyżej średniej długości, a telewizje dominują w formach długich. Z uwagi na koszty techniczne telewizja pozostanie jeszcze długo liderem w transmisjach wydarzeń na żywo. Choć i tutaj Internet ze swoją dwukierunkową komunikacją z widzem i mobilnym dostępem szybko się rozwija. Mieliśmy ostatnio dwa wieczory z rekordową oglądalnością – za każdym razem po około 600 tys. osób oglądało nasze studia powyborcze na żywo. To są już parametry mniejszych stacji telewizyjnych.
Kto wygra 28 kwietnia wybory w Kanadzie? Liberalny strach przed cłami Trumpa, czy może konserwatywny strach prze...
Ceny apartamentów premium od zawsze rozpalają wyobraźnię. W 2025 r. szokująca stawka jest już pięciocyfrowa! Czy...
To, czego potrzebuje Polska, to nie „nowoczesny gospodarczy nacjonalizm”, ale umiejętne korzystanie z globalizac...
Czego potrzebuje nowoczesna gospodarka? Pospolitego ruszenia uczonych czy silnych uczelni?
W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby platformy społecznościowe nie zakłócały procesów demokratycznych.
Jak to się stało, że biedny jeszcze niedawno kraj znalazł się przed Polską, Węgrami, Chorwacją i Grecją pod wzgl...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas