Aktualizacja: 09.07.2016 07:40 Publikacja: 08.07.2016 22:15
Foto: Flickr, Juanjo Sales
Macierewicz stwierdził, że ten pojedynczy incydent dowiódł, iż przygotowany system ochrony świetnie zdał egzamin.
- Dron został obezwładniony. Wszystko jest pod absolutną kontrolą. System świetnie się sprawdził - zapewnił szef MON.
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię Opinia24 dla Radia ZET, pierwsze miejsce w nowym sondażu partyjnym – z wynikiem 32 proc. – zajmuje Koalicja Obywatelska. Na miejscu drugim znalazło się zaś Prawo i Sprawiedliwość, które liczyć może na 29 proc. głosów.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Kampania prezydencka nabiera tempa, a kandydaci i kandydatki coraz intensywniej zabiegają o głosy wyborców. W najnowszym odcinku podcastu „Pałac Prezydencki” Michał Kolanko rozmawia z Anną Górską, szefową sztabu Magdaleny Biejat. Jakie są kluczowe założenia kampanii kandydatki Nowej Lewicy?
W USA mieszka nielegalnie nawet 30 tys. Polaków – szacuje MSZ. Rodacy w kraju są podzieleni, czy powinni być deportowani.
Dzięki publicznej zbiórce polscy naukowcy rozpoczną w Egipcie prace w grobowcu faraona Szepseskafa, który dotychczas nie był kompleksowo zbadany.
Rozliczenie z przeszłością jest - zdaniem ankietowanych w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski - warunkiem niezbędnym do rozszerzenia NATO i Unii Europejskiej o Ukrainę.
Mariusz Błaszczak, ujawniając plany użycia wojska w czasie kampanii wyborczej, igrał z wiarygodnością naszego państwa. Do politycznej młócki wykorzystał wojsko, a także podległy mu urząd.
Jako minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz najczęściej odwiedzał Brukselę, gdzie znajduje się kwatera główna NATO. Był też m.in. w USA, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Za to odpowiedzialny za zakupy zbrojeniowe wiceminister Paweł Bejda z ośmiu podróży aż dwa razy był w Korei Południowej.
Pułkownik rezerwy Krzysztof G., prawa ręka byłego szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka i współpracownik byłego ministra obrony Antoniego Macierewicza, usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z niewłaściwym przetwarzaniem i posiadaniem informacji niejawnych o istotnym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa.
Historia ciąży na relacjach polsko-ukraińskich. Połowa Polaków uważa, że bez zamknięcia spraw ekshumacji nie powinno dojść do przystąpienia Ukrainy do NATO lub Unii Europejskiej.
Liczące obecnie 74 tys. żołnierzy holenderskie siły zbrojne powinny zwiększyć liczebność do 100 tysięcy - oświadczył wiceminister obrony Gijs Tuinman na antenie holenderskiej telewizji.
Podmorski kabel światłowodowy łączący Łotwę ze szwedzką Gotlandią został w niedzielę „poważnie uszkodzony”. Władze Łotwy uważają, że winne są „czynniki zewnętrzne”. Szwecja przejęła podejrzany statek.
Sojusz Północnoatlantycki podjął działania mające na celu informowanie państw NATO o utajnionych dotąd kwestiach produkcji broni, a także wymianę niektórych tajnych informacji z Unią Europejską - pisze Bloomberg.
Aleksandr Gruszko, wiceszef rosyjskiej dyplomacji, w rozmowie z telewizją Rossija-24 wskazał jaki jest - z perspektywy Moskwy - kluczowy warunek ewentualnego porozumienia ws. zakończenia wojny na Ukrainie (Gruszko nie używa słowa „wojna”, mówi o „konflikcie”).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas