Oto lista opublikowana w dzienniku UE:
sekretarz prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow;
wicepremier Dmitrij Czernyszenko;
minister budownictwa Irek Fayzullin;
minister transportu Witalij Sawielew;
Aktualizacja: 16.01.2025 01:59 Publikacja: 28.02.2022 22:03
Foto: Bloomberg
Oto lista opublikowana w dzienniku UE:
sekretarz prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow;
wicepremier Dmitrij Czernyszenko;
minister budownictwa Irek Fayzullin;
minister transportu Witalij Sawielew;
pierwszy wiceprzewodniczący Rady Federacji Andrei Turchak
pisarz Zachar Prilepin;
przedsiębiorcy:
Giennadij Timczenko (grupa Volga)
Aleksiej Mordaszow (Sevierstal);
Michaił Fridman (Alfa-Bank);
Aliszer Usmanow (Metaloinvest);
Peter Awen (Alfa-Bank);
wiolonczelista Siergiej Roldugin;
Alexander Ponomarenko, przewodniczący rady dyrektorów lotniska Szeremietiewo;
szefowie firm:
Rosnieftu Igor Sieczin;
Transnieftu Nikołaj Tokariew;
Promsvyazbanku Petr Fradkow;
szef sztabu Floty Czarnomorskiej Siergiej Pinczuk;
zastępca dowódcy Południowego Okręgu Wojskowego Aleksiej Awdiejew;
zastępca komendanta Południowego Okręgu Wojskowego Bohater Rosji Rustam Muradow;
dowódca 8. Gwardii Połączonych Armii Południowego Okręgu Wojskowego Andriej Syczewy.
Czytaj więcej
Londyn precyzyjnie wymierzył swoje sankcje w trzech najbliższych Putinowi oligarchów. Wszyscy zawdzięczają mu swoje fortuny i wszyscy mają z nim wspólną przeszłość.
26 lutego UE nałożyła sankcje na prezydenta Rosji Władimira Putina i ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa z powodu operacji wojskowej na Ukrainie. Ograniczeniami podlegali także premier Michaił Miszustin, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew, specjalny przedstawiciel prezydenta ds. ochrony środowiska, ekologii i transportu Siergiej Iwanow, minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokołcew, a także ponad 350 deputowanych do Dumy Państwowej .
W ślad za UE sankcje na Putina i Ławrowa nałożyły Stany Zjednoczone, a sankcjami amerykańskimi zostali objęci również minister obrony Siergiej Szojgu i szef Sztabu Generalnego Walerij Gierasimow.
Londyn nałożył później sankcje na pięć rosyjskich banków, a także na przedsiębiorców Borysa i Igora Rotenbergów oraz Giennadija Timczenki.
„Żadnych zakupów w Mediolanie, żadnych imprez w Saint Tropez, żadnych diamentów w Antwerpii. To pierwszy krok” – napisał na Twitterze Jose Borrel.
Bloomberg wyliczył, że od początku 2022 roku majątek najbogatszych Rosjan zmniejszył się o 32 miliardy dolarów i przyznał, że eskalacja konfliktu na Ukrainie może dodatkowo wpłynąć na ten trend.
Na czele listy rosyjskich biznesmenów, których fortuny spadły w tym roku, stoi Giennadij Timczenko, członek rady dyrektorów Sibur i Novatek, którego majątki zmniejszyły się o 6,47 miliarda dolarów.
Majątek szefa i głównego udziałowca Novateku i najbogatszego Rosjanina - Leonida Michalsona w 2022 roku zmniejszył się o 6,2 miliarda dolarów, a prezesa i współwłaściciela Łukoilu-u Wagita Alekperowa — o 3,5 miliarda dolarów.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Biały Dom nałożył 15 stycznia sankcje na 250 osób fizycznych i podmiotów prawnych. Jest wśród nich okupowana przez Rosjan największa elektrownia atomowa Europy oraz firmy nie tylko rosyjskie, ale też z Chin, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji i Kirgistanu.
Wykluczenie przez USA naszego kraju z grona zaufanych partnerów i nałożenie restrykcji na eksport amerykańskich półprzewodników do Polski zaskoczyło ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego. Szybka reakcja resortu.
Niemcy mogą być jedną z największych ofiar ceł USA, które zapowiedział Donald Trump – pisze „Sueddeutsche Zeitung”.
Polska jest liderem, czas by UE to zrozumiała. Polska jest kluczem do relacji transatlantyckich – stwierdziła w Warszawie była ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher.
Runet, czyli rosyjski internet, uległ awarii. Nie działają aplikacje banków, największych telefonii komórkowych, ani największych rosyjskich firm. Użytkownicy w Moskwie i obwodzie moskiewskim, masowo zgłaszają przerwy w funkcjonowaniu sieci. Przyczyną mogą być nieudolne działania samego Kremla.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Szwecja przygotowuje się do zmiany konstytucji, aby móc odbierać paszporty osobom, które uzyskały obywatelstwo w drodze oszustwa lub stanowią zagrożenie dla państwa. W konstytucji ma się też znaleźć prawo do aborcji.
Branża spodziewa się poprawy koniunktury na rynku magazynowy i powrotu inwestorów do zakupów wraz z malejącą ceną pieniądza.
Norweskie służby aresztowały w październiku mężczyznę, który odgrażał się, że przyjechał do tego kraju w celu „polowania” na założyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. To znany w kręgach narodowców aktywista o pseudonimie Kaktus.
Ustawy „Apteka dla aptekarza” okazały się przeciwskuteczne – liczba aptek zmalała, zmniejszyła się dostępność usług aptecznych.
Donald Tusk i Wołodymir Zełenski naszkicowali w środę w Warszawie warunki, na jakich mogłaby się zakończyć wojna za naszą wschodnią granicą.
Stosunkom polsko-ukraińskim nie wystarczą deklaracje wielkich przełomów. Nie pomoże też wyzywanie od głupców lub zdrajców tych, co czują niedosyt w sprawie postawy Kijowa wobec ludobójstwa na Wołyniu.
W Moskwie wprost demonstrują, że nie szanują przywódców państw europejskich i nie widzą na mapie Europy miejsca dla niepodległej Ukrainy. Układy chcą zawierać wyłącznie ze Stanami Zjednoczonymi. I Chinami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas