W USA o 215 tys. więcej zgonów niż wynosi średnia. „Rasowy wymiar pandemii”

W okresie od stycznia do końca lipca średnio w Stanach Zjednoczonych umiera około 1,7 miliona ludzi. Według agencji Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w tym roku liczba ta wyniosła około 1,9 miliona.

Aktualizacja: 22.08.2020 11:54 Publikacja: 21.08.2020 22:50

W USA o 215 tys. więcej zgonów niż wynosi średnia. „Rasowy wymiar pandemii”

Foto: AFP

qm

Aż 215 tys. osób więcej niż zwykle zmarło w Stanach Zjednoczonych w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2020 roku, co sugeruje, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa jest znacznie wyższa, niż oficjalne dane - pisze agencja Associated Press. Podkreśla, że ponad połowę zmarłych stanowili czarnoskórzy, Latynosi, rdzenni Amerykanie i Amerykanie pochodzenia azjatyckiego.

Według stanu na koniec lipca w USA oficjalna liczba zgonów spowodowanych przez Covid-19 wynosiła około 150 tys. Od tego czasu liczba ta wzrosła do ponad 170 tys. Ale służba zdrowia od dawna podkreśla, że niektóre zgony spowodowane koronawirusem, szczególnie na początku epidemii, były błędnie tłumaczone innymi przyczynami. Dodatkowo koronakryzys mógł pośrednio doprowadzić do śmierci wielu innych osób, ponieważ wprowadzone obostrzenia uniemożliwiały lub zniechęcały chorych z innymi poważnymi dolegliwościami do wizyty u lekarza.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Diagnostyka i terapie
Blisko kompromisu w sprawie reformy polskiej psychiatrii
Diagnostyka i terapie
Anestezjologia i intensywna terapia: trudna, odpowiedzialna, nowoczesna i coraz bardziej bezpieczna
Diagnostyka i terapie
Obowiązują nowe normy ciśnienia krwi. W grupie ryzyka więcej osób
Diagnostyka i terapie
Sepsa – choroba na śmierć i życie. Dziś światowy dzień sepsy
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Diagnostyka i terapie
Szczepionka na raka płuc testowana m.in. w Polsce. Trwają badania kliniczne