Aktualizacja: 07.05.2015 13:19 Publikacja: 07.05.2015 11:45
Asbis, właściciel takich marek jak Prestigio, ogłosił wyniki finansowe i podsumował działalność w I kwartale 2015 roku. Mimo że w Polsce urządzenia (głównie smartfony) pod marką własną przyczyniały się nadal do skokowego wzrostu wpływów z naszego rynku, to słabość rynków czeskiego oraz za wschodnią granicą sprawiły, że łączne przychody firmy spadły o 17,7 proc. rok do roku.
Jeszcze gorzej prezentuje się zysk brutto, który spadł z 22,2 mln USD do 6,9 mln. To wynik o ponad 69 proc. słabszy rok do roku, ale - wg. zarządu - wpływ na to miały jednorazowe zdarzenia, które w kolejnych kwartałach nie powinny mieć miejsca.
Rafał Brzoska już wcześniej pomagał pasażerom linii lotniczych. Ale teraz jego pomysł jest nowatorski. Od 13 listopada w 8 krajach europejskich można nadać walizkę w paczkomacie InPostu. I nie płacić wywindowanych stawek przewoźników.
To, że Niemcy przestrzegają obowiązujących przepisów, nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej przestrzegają ich aż za bardzo. To działa jak hamulec dla gospodarki. I kosztuje miliardy euro.
Czym różni się od większości rosyjskich bogaczy Michaił Prochorow? Między innymi tym, że jest najbogatszym kawalerem Rosji, bezdzietnym, a z majątku szacowanego na 11 mld dol., 9 mld stanowi gotówka. Teraz sprzedał swój przedostatni rosyjski aktyw.
Jest czwartek, 14 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Dziś w skarżyskiej spółce Mesko powinno zostać podpisane porozumienie dotyczące sprzedaży piorunów w ramach unijnego programu EDIRPA. Ale firma ma problemy z terminową realizacją dostaw.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Środowa sesja w Warszawie, podobnie jak wtorkowa, zakończyła się spadkami. Ich skala była większa niż dzień wcześniej.
Piątkowa sesja w Warszawie zakończyła się spadkami. Tak jak w czwartek, indeksom ciążyły największe banki na czele z PKO BP.
Spadki nie najważniejszych rynkach zachodnioeuropejskich ciążyły GPW na starcie poniedziałkowej sesji
Poniedziałkowa sesja w Warszawie, podobnie jak na większości parkietów europejskich, zdominowana była przez wiadomości z Grecji.
Warszawska giełda przełamała kilkudniową niemoc. Cały czas uwaga inwestorów koncentrowała się jednak na największych spółkach.
Rozczarowujące informacje zza Odry nie zniechęciły inwestorów od kupowania akcji na starcie czwartkowych notowań.
Poniedziałkowa sesja jest ostatnią w tym kwartale. Rynki otrzymały rano dobre dane z Niemiec. Po południu poznamy marcowy indeks Chicago PMI.
Giełdowy dystrybutor sprzętu IT zarobił w I kwartale znacznie więcej niż prognozowali analitycy. Zysk netto sięgnął 2,25 mln USD
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas