Znajomość innych wyroków pozwala zawsze pełnomocnikom na dobór argumentów, doceniają ją także sędziowie. W polskich procesach niczym zaskakującym nie są jednak rozbieżne wyroki, często przy tym pogłębiają dezorientację pełnomocników, a także ich klientów. Bardzo dobrym tego przykładem są ostatnio choćby procesy frankowiczów z bankami. W podobnych sądach i w niemal jednakowych stanach faktycznych zapadają często bowiem diametralnie odmienne orzeczenia. Nie brakuje takich różnic także w innych sprawach cywilnych, administracyjnych, a nawet karnych.
Takie sytuacje sprawiają, że niezwykle ważne są znajomość i obserwowanie aktualnych trendów w orzecznictwie wszystkich rodzajów sądów. Pomaga ona także prawnikom świadczącym usługi w kancelariach, niekoniecznie występującym przed sądami.
Nowy dodatek naszej gazety „Orzecznictwo" jest unikalnym projektem na rynku prasowym. Jego zawartość merytoryczna nie jest analizą pojedynczych orzeczeń, ale linii orzeczniczej sądów, głównie Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, a nawet Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Dodatek skierowany jest głównie do profesjonalistów: adwokatów, radców prawnych, sędziów i prokuratorów, ale także do czytelników spoza branży, np. przedsiębiorców zainteresowanych aktualnymi kierunkami orzeczniczymi.
Całość będzie podzielona na sekcje: prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo rodzinne, prawo karne, prawo pracy i prawo podatkowe. Analizy orzecznictwa w powyższych obszarach będą dokonywać uznani prawnicy praktycy specjalizujących się w tych dziedzinach prawa. Będą je także komentować.