Aktualizacja: 12.04.2020 10:17 Publikacja: 08.04.2020 22:36
Foto: Adobe Stock
Rejestr ma gromadzić dane interesujące „zarówno ze względu na potencjał naukowy, jak i administracyjny". Ma on pomóc resortowi zdrowia w planowaniu „ruchów wyprzedzających" i zapobieganiu dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.
Jak czytamy w uzasadnieniu projektu rozporządzenia, które w środę skierowano do ogłoszenia, w rejestrze znaleźć mają się: imię i nazwisko pacjenta, PESEL, data urodzenia, obywatelstwo, adres i numer telefonu, a także dane dotyczące przyjęcia chorego: nazwa szpitala, godzina przyjęcia, stan zdrowia pacjenta, data i godzina pobrania próbki do diagnostyki SARS-CoV-2 oraz jej wynik. Resort interesuje też stan kliniczny pacjenta w chwili przyjęcia do szpitala, choroby współistniejące oraz przyjmowane przez niego leki.
Po przyjęciu przez rząd nowelizacji mrożącej ceny energii adwokat Artur Pięta z Kancelarii Adwokackiej Sieńko Pięta i Partnerzy s.c. tłumaczy, jakie dokumenty złożyć i gdzie, aby zapłacić mniej za prąd.
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Wzrost cen papierosów i innych wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Podniesienie składki ZUS oraz wyższe stawki podatku od nieruchomości – na te m.in. podwyżki w 2025 r. powinniśmy się przygotować.
Od 1 stycznia 2025 roku nastąpi wzrost maksymalnych stawek podatku od nieruchomości. Wiele gmin już podjęło uchwały o podwyżkach. Sprawdzamy, gdzie już wiadomo, że wzrośnie podatek od nieruchomości.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna apelują o bezpieczny zwrot lub oddanie do utylizacji preparatów do fumigacji nabytych przez osoby nieuprawnione. Apel ma związek z ostatnimi przypadkami śmiertelnych zatruć środkami na gryzonie zawierającymi fosforek glinu.
Zawsze wspólnym mianownikiem i podmiotem naszych działań jest pacjent – mówi Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta (RPP).
Prawo do refundacji leków oraz innych produktów przysługuje wszystkim osobom posiadającym ubezpieczenie zdrowotne. Podstawą ich wydania jest recepta wystawiona np. przez lekarza. Jak długo jest ważna i co zrobić, gdy minie termin jej realizacji?
Irlandzka innowatorka poszła na wojnę z nowotworami – opracowała technologię, która pozwala, w szczególności kobietom, walczyć z przykrymi skutkami chemioterapii.
- Leczymy chore kobiety, które dzięki terapii zachodzą w ciążę i rodzą dzieci. Kiedyś to było nie do pomyślenia przy mukowiscydozie, gdzie oczekiwana długość życia wynosiła nieco ponad 40 lat – mówi prof. Marcin Czech.
Lekarz, współpracujący w ramach działalności z podmiotem, w którym odbywał staż, może skorzystać z preferencji składkowych.
Dla wielu kobiet miesiączka to czas złego samopoczucia. Doskwierający ból, mdłości, czy obniżony poziom energii to tylko kilka z objawów, które mogą negatywnie wpływać na koncentrację w pracy. OHP zdecydowały o dodatkowych dniach wolnych z powodu menstruacji.
Czysta energia z fuzji jądrowej ma być tania i nieograniczona, a kompaktowy reaktor, wielkości kontenera, będzie można ustawić wszędzie. Rozwiązanie problemów energetycznych świata jest coraz bliżej.
Rumunia odnawia flotę pociągów pasażerskich i właśnie ruszyły na tory pierwsze od blisko ćwierćwiecza nowe elektryczne pojazdy, choć z przygodami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas