Aktualizacja: 23.02.2025 18:20 Publikacja: 19.01.2022 13:10
Foto: Fotorzepa / Paweł Rochowicz
Liderka Związkowej Alternatywy w KAS, Agata Jagodzińska, wysłała do ministra finansów, Tadeusza Kościńskiego i szefowej KAS, Magdaleny Rzeczkowskiej, pismo, w którym informuje o groźbie paraliżu skarbówki. Pismo zostało także wysłane do wiadomości premiera Mateusza Morawieckiego.
Jagodzińska zwraca uwagę, że pracownicy zaangażowani do dyżurów w sprawie udzielania informacji na temat Polskiego Ładu, rozpoczynają pracę o godzinie 11, a kończą o 19. Podczas dyżurów teoretycznie mają obowiązek udzielać informacji tylko w zakresie Polskiego Ładu, ale w praktyce udzielają porad dotyczących wszelkich spraw skarbowych.
Wraz z nadchodzącą waloryzacją rent i emerytur w górę pójdą także dodatki do tych świadczeń – na przykład dodatek pielęgnacyjny, dodatek dla sieroty zupełnej czy ryczałt energetyczny. Oto, jakich kwot od 1 marca mogą spodziewać się osoby uprawnione.
Od 25 lutego osoby, które chcą nadal korzystać z aplikacji mObywatel, muszą mieć jej aktualną wersję. „Jeśli nie zaktualizujesz mObywatela przed 25 lutego, nie będziesz mieć dostępu do żadnych możliwości aplikacji i nawet się do niej nie zalogujesz” – czytamy na rządowej stronie info.mobywatel.gov.pl. Posiadacze starszych wersji mObywatela otrzymali powiadomienia o konieczności przeprowadzenia aktualizacji. Przy okazji wprowadzono do niej dwie nowości.
Po drogach jeżdżą kierowcy, którzy zdobyli prawo jazdy mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. W systemie jest luka - twierdzi serwis brd24.pl.
W Trybunale Konstytucyjnym odbyło się w czwartek spotkanie z przedstawicielami organizacji skupiających prawników sympatyzujących lub kojarzonych z poprzednią władzą.
W razie niewykonania obowiązku informacyjnego bank (lub pożyczkodawca) może zostać pozbawiony prawa do odsetek. Może tak być nawet wtedy, gdy indywidualna waga naruszenia tego obowiązku i jego konsekwencje dla konsumenta będą się różnić w zależności od przypadku - to sedno czwartkowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w pierwszej polskiej sprawie dotyczącej „darmowego” kredytu.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Członek zarządu w sprawie swojej odpowiedzialności za długi spółki może kwestionować ustalenia faktyczne i kwalifikacje prawne z wydanej wobec niej decyzji wymiarowej.
Może warto zastanowić się, czy działanie zorganizowanej grupy urzędników w celu skompromitowania państwa nie powinno zostać spenalizowane.
Zagrożenia, jakie pojawiają się w ostatnich latach – pandemia, klęski żywiołowe czy wojna w sąsiednim kraju – wymagają specjalnych kompetencji od urzędników.
Nasi absolwenci nie mogą się bać zmian, stawać w opozycji do nich. Muszą umieć w swojej organizacji, grupie, podjąć wyzwania i wyznaczyć ścieżki innym – mówi Małgorzata Bywanis-Jodlińska, dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP).
Lubuskie urzędy, jednostki gminne i powiatowe, a także przedsiębiorcy i instytucje otoczenia biznesu mogą ubiegać się o środki na reorganizację zasad zatrudnienia.
Ich zadaniem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania administracji rządowej niezależnie od sytuacji politycznej i zmian rządów. To członkowie służby cywilnej. 17 lutego obchodzą swoje święto - Dzień Służby Cywilnej.
Zatrudnienie w administracji geologicznej daje możliwość zobaczenia miejsc, których pracując gdzie indziej, nigdy bym nie poznała – mówi Ewa Zakrzewska-Dziki – radca w Wydziale Dokumentacji Złóż Kopalin w Departamencie Geologii w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas