Absolwenci KSSiP w zawieszeniu, bo pominięto ich przy nominacjach

Część absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury czeka na nominacje asesorskie. Kancelaria Prezydenta tłumaczy, że za zwłokę odpowiada KRS, a rada, że to wina samych zainteresowanych.

Publikacja: 10.09.2024 04:30

9 sierpnia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty mianowania do pełnienia urz

9 sierpnia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty mianowania do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w sądzie rejonowym.

Foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

225 tegorocznych absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ze ścieżki sędziowskiej już powinno pracować jako asesorzy sądowi. Tymczasem 40 osób wciąż czeka na wręczenie nominacji przez prezydenta. Są w kropce.

– Ostatnie, w dodatku niepełne stypendium za kilka dni, otrzymałem w sierpniu. 6 września skończyło mi się ubezpieczenie zdrowotne. Nie mogę podjąć żadnej pracy, z wyjątkiem ewentualnie jakiejś dorywczej, a mając w pamięci fakt, że na ostatnią uroczystość wręczenia nominacji zaproszenia wystosowano z 24-godzinnym wyprzedzeniem, muszę być cały czas dyspozycyjny – mówi nam jeden z tegorocznych absolwentów, który w przeciwieństwie do jego wielu kolegów i koleżanek nie został wciąż zaproszony do Pałacu Prezydenckiego.

Pozostało 86% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podatki
Skarbówka zażądała 240 tys. zł podatku od odwołanej darowizny. Jest wyrok NSA
Prawo w Polsce
Jest apel do premiera Tuska o usunięcie "pomnika rządów populistycznej władzy"
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Rząd zmniejsza liczbę więźniów. Będzie 20 tys. wakatów w celach