Jakub Medrala: Reklama korzystna dla rynku

Młody prawnik będzie miał duży problem, jak bez reklamy poinformować, że wykonuje zawód – mówi Jakub Medrala, prawnik praktykujący w stanie Newada w USA.

Publikacja: 19.12.2023 02:00

Jakub Medrala: Reklama korzystna dla rynku

Foto: Adobe Stock

Niedawno w Polsce podczas gali mieszanych sztuk walki na plecach jednego z zawodników pojawiła się wytatuowana nazwa kancelarii prawnej. Wywołało to pewne poruszenie w środowisku i dyskusję, czy to dopuszczalne. Czy w USA coś takiego w ogóle by kogoś zainteresowało, czy to jest normalne jak na tamtejsze standardy?

To jest zupełnie normalne, tutaj by się nikt nie zdziwił. Prawnicy bardzo często sponsorują wydarzenia sportowe. W Las Vegas mamy np. zespół (hokejowy) Vegas Golden Knights, który ostatnio wygrał Puchar Stanleya. Jak się idzie na ich mecze, to dookoła na bandach i w innych miejscach wiszą reklamy prawników. W przerwach też zawsze są puszczane. Tak samo z innymi wydarzeniami sportowymi, jak futbol amerykański. Niektóre reklamy są dość ciekawe, szczególnie te puszczane w trakcie Superbowl. Zwykle w przerwie, bo to jest najlepszy czas antenowy i tam co bogatsi prawnicy wymyślają często śmieszniejsze reklamy, w których opowiadają różne historie. Reklamy prawników widoczne są wszędzie. Ludzie się do tego przyzwyczaili i o tym się nawet za bardzo nie mówi. I nikt by na pewno przez to nie dostał reprymendy z Izby Adwokackiej. Ciężko mi powiedzieć, bo jestem oderwany od rzeczywistości reklamy w Polsce, pewnie to, co się u nas dzieje, u was byłoby uznane za drastyczne. Dla mnie w tej chwili jest to normalne. Widzi się te billboardy wszędzie.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Rzecz o prawie
Ewa Szadkowska: Nie hejtujmy walki z hejtem
Rzecz o prawie
Leszek Kieliszewski: Sędziowie neo i paleo, czyli jaki jest sąd, nie każdy widzi
Rzecz o prawie
Marlena Pecyna: Dwie ścieżki naprawy. Ale czy dobre?
Rzecz o prawie
Jacek Dubois: Kogo powinno się osądzić?
Rzecz o prawie
Robert Damski: Żołnierz dziewczynie nie skłamie