Aktualizacja: 10.07.2015 11:00 Publikacja: 10.07.2015 11:00
Rosyjska Duma Państwowa
Foto: youtube
Deputowani Dumy z partii ekscentrycznego Żyrinowskiego zaproponowali zmianę ustawy kodeksu karnego dotyczącej odpowiedzialności za kradzież pieniędzy państwowych. Parlamentarzyści proponują wprowadzić minimalna karę dziesięciu lat więzienia dla urzędników, którzy kradną środki z budżetu państwa lub z funduszy państwowych. Według tych zmian, urzędników, którzy „kradną na dużą skalę" sądy mogłyby skazywać nawet na dożywocie. Wysokość kary zależałaby od tego czy w trakcie defraudacji doszło do zabójstwa, co w Rosji często się zdarza podczas takiego typu sytuacji.
Tajwan apeluje o wsparcie jego udziału w dorocznym zgromadzeniu INTERPOLU w roli obserwatora. „Umożliwi to tajwańskim organom ścigania współpracę z organami państw członkowskich, uczestnictwo w sesjach szkoleniowych i dzielenie się wiedzą specjalistyczną” – podkreślono.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Strzelanina we francuskim mieście Poitiers, w której poważnie rannych zostało pięć osób, w tym 15-latek, przerodziła się w masową bójkę, w której mogło brać udział nawet 600 osób - podają francuskie media. Policja twierdzi, że tłem wydarzeń były porachunki związane z handlem narkotykami.
Niemiecka policja szuka mężczyzny, który porzucił torbę zawierającą materiały wybuchowe na dworcu kolejowym w Berlinie.
Rosyjscy śledczy zatrzymali obecnego i byłego wiceministra energetyki w ramach śledztwa w sprawie oszustw w przemyśle węglowym - poinformowały rosyjskie media.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Ukraiński prokurator generalny Andrij Kostin ogłosił swoją rezygnację po potwierdzeniu, że tysiące państwowych urzędników otrzymało fałszywe orzeczenia o niepełnosprawności, dzięki którym mogło uniknąć poboru do wojska.
Znany historyk, niemcoznawca stanie na czele Instytutu Pileckiego.
Tajwan apeluje o wsparcie jego udziału w dorocznym zgromadzeniu INTERPOLU w roli obserwatora. „Umożliwi to tajwańskim organom ścigania współpracę z organami państw członkowskich, uczestnictwo w sesjach szkoleniowych i dzielenie się wiedzą specjalistyczną” – podkreślono.
Od przyszłego roku przewoźnicy zapłacą wyższe myto. Rząd doliczy opłaty za emisje CO2. Karne myto ma zachęcić do zakupu elektrycznych ciężarówek.
Zbyt niska wycena porodów powoduje zadłużenie oddziałów ginekologiczno-położniczych. Mowa o milionach złotych, które ciążą na budżetach szpitali.
Edukacja zdrowotna to przedmiot, który - w zastępstwie Wychowania do życia w rodzinie - pojawi się w szkołach już w przyszłym roku szkolnym. Co zakładają zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej?
Szkoda, że naciskano, abyśmy projekt ustawy naprawczej przygotowali w pośpiechu – mówi prof. Jacek Giezek, członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.
Edukacja obywatelska zastąpi w szkołach Historię i teraźniejszość. Znamy już podstawę programową nowego przedmiotu, który zajmie w szkołach miejsce HiTu.
Nieprecyzyjne wskaźniki, puste hasła i nieprzemyślane projekty – tak część ekspertów ocenia projekt opracowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji dokumentu, który ma być swoistą mapą budowy nad Wisłą innowacyjnej gospodarki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas