Atomowy wyścig nie ominie rynku pracy
Globalny renesans energetyki nuklearnej sprawił, że eksperci z tego sektora stali się jedną z najbardziej poszukiwanych profesji. To wyzwanie, przed którym stanie także Polska.
Odpady zamrożone w skale
Jednym z aspektów polskiego programu nuklearnego będzie zagospodarowanie odpadów z polskich elektrowni jądrowych. Dziś to problem odległy, ale nie znaczy, że można go lekceważyć.
Kluczowe znaczenie ma etap projektowania
Chcemy jak najlepiej wykorzystać najbliższych 18 miesięcy prac projektowych – mówi nam Anna Łukaszewska-Trzeciakowska pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej i sekretarz stanu w KPRM.
W poszukiwaniu żółtego ciasta
Jeszcze kilka lat temu wydobycie uranu mogło się wydawać biznesem mało perspektywicznym. Renesans energetyki atomowej całkowicie odwrócił ten spadkowy trend.
Pięta achillesowa systemu energetycznego
W czasach geopolitycznych konfrontacji i wojen hybrydowych systemy energetyczne zdają się być na pierwszej linii frontu. Bój toczy się nawet w naszych domowych skrzynkach z licznikami.
Polacy chcą żyć zdrowiej!
Choroby układu krążenia, cukrzyca typu II oraz otyłość, to tylko niektóre następstwa nieprawidłowej diety. Czy na naszym społeczeństwie te zagrożenia robią wrażenie? Wydaje się, że tak i w naszej świadomości coś się zmienia.
Łańcuchy dostaw w centrum uwagi
Czy raportowanie ESG to zbliżające się wyzwanie tylko dla wielkich przedsiębiorstw? Nic bardziej mylnego. Do końca 2024 r. aż 37 tys. małych i średnich firm zostanie poproszonych o takie raporty przez dużych klientów.
Pracodawcom przybywa wyzwań
Pogorszenie koniunktury gospodarczej nie zmniejszyło niedoboru talentów, który mogą dodatkowo nasilać zmiany demograficzne. Zmieniają się też oczekiwania pracowników.
Dominika Maison: Dobre emocje w centrum
Galerie handlowe odgrywają szerszą rolę niż tylko miejsce zakupienia produktu – mówi prof. dr. hab Dominika Maison, kierowniczka Katedry Psychologii Biznesu i Innowacji Społecznych UW, właścicielka firmy badawczej Maison&Partners.
Wielotysięczna ulga w rachunkach
Usługi czasowej redukcji poboru mocy (DSR) pozwalają nie tylko uniknąć perturbacji w razie kłopotów systemu energetycznego, ale też przynoszą do kilkuset tysięcy złotych czystego zysku.
Redukcja poboru mocy jest korzyścią
Dzięki redukcji poboru mocy (DSR) firmy mogą zarobić, operator sieci zyskuje stabilność w szczycie poboru, a gospodarka unika przerw w dostawie energii elektrycznej (blackoutów).
Na usługach Demand Side Response można zarobić
Oferowane przez nas rozwiązanie DSR pozwala na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa krajowego systemu energetycznego w momentach krytycznego zapotrzebowania – mówi Jacek Misiejuk, prezes Enel X.
DSR to też element bezpieczeństwa
Usługi interwencyjnej redukcji poboru w ciągu ostatnich miesięcy tylko zyskały na znaczeniu. Wraz z zawirowaniami na rynkach surowców i w geopolityce stają się jednym z najważniejszych bezpieczników systemu energetycznego.