Aktualizacja: 18.06.2019 15:33 Publikacja: 18.06.2019 13:51
Foto: 123RF
Dla dzieci internet jest najważniejszy. Niestety, jest też niebezpieczny. Połowa młodych ludzi doznaje cyberprzemocy. Dlatego wystąpię do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wprowadzenie do podstawy programowej nauki bezpiecznego korzystania z internetu – zapowiedział Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Wspiera go w tym sama młodzież i znane aktorki: Julia Wróblewska i Joanna Moro.
- Mamy dużo inicjatyw związanych z walką z hejtem w sieci czy ochroną danych, brakuje jednak kompleksowego programu w szkołach. Dlatego trzeba zainwestować w cyberedukację dzieci i młodzieży, by przekazać im kompetencje niezbędne do radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi funkcjonowaniu w wirtualnym świecie – mówił Rzecznik podczas konferencji w swoim biurze.
Skoro jednak odłożyliśmy na bok model urzędu sędziego jako korony zawodów prawniczych i postawiliśmy na KSSiP, to chociaż zasilajmy wymiar sprawiedliwości świeżą krwią w sposób sprawny, w przewidywalnej procedurze.
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Zastanawiasz się, ile musisz zarabiać brutto, by na Twoje konto wpływało 5000 zł netto? Kwota ta znacząco różni się w zależności od formy zatrudnienia.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Sąd Okręgowy w Koszalinie ogłosił wyrok skazujący w sprawie tragicznej śmierci pięciu 15-latek w pożarze escape roomu w tym mieście na początku 2019 roku.
Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki planują wprowadzenie nowej podstawy programowej zajęć wychowania fizycznego. Miałaby ona obowiązywać od przyszłego roku szkolnego.
W opinii zdecydowanej większości badanych nauczycieli i rodziców papierowe materiały edukacyjne, podręczniki i także karty pracy, poprawiają umiejętność czytania.
Dziś wiemy, że Steve Jobs nie mylił się, zapowiadając w styczniu 2007 r., że Apple wynalazł właśnie telefon na nowo. Wprowadzenie na rynek pierwszego iPhone całkowicie zrewolucjonizowało sposób, w jaki korzystamy z telefonów komórkowych. Nowe możliwości smartfonów przyczyniły się do znaczącego wzrostu w ostatnich latach liczby osób korzystających z tych urządzeń, jednocześnie poszerzając grono fanów smartfonów o zupełnie nowe typy użytkowników. Jednym z nich są dzieci.
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało projekt rozporządzenia, zmieniającego sposób prowadzenia lekcji religii. W szkołach zredukowane zostaną one do jednej tygodniowo, a lekcje będą tylko na początku i końcu dnia zajęć.
Rząd przyjął projekt specjalnej ustawy, która ma wesprzeć mieszkańców terenów objętych powodzią. Jednym z elementów tego wsparcia będzie możliwość wnioskowania przez prowadzących placówki oświatowe o laptopy.
Ważne, żeby ta nauka spowodowała, że nasze życie będzie lepsze. Nauka historii to nie tylko patrzenie w przeszłość, ale także w przyszłość - powiedziała w trakcie konferencji o nauczani historii Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Od 1 września powszechny program szczepień przeciw HPV został rozszerzony. Mogą z niego korzystać dzieci od 9. do 14. roku życia. Rusza też wspólny program szczepień w szkołach podstawowych.
Wiosną 2025 roku mają być gotowe nowe wytyczne dotyczące nauki w szkołach podczas upałów - donosi Radio Zet.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas