"Mapy" Mizielińskich wśród 100 najlepszych dziecięcych książek wszech czasów

Kolejny sukces polskiej literatury dziecięcej. "Mapy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich znalazły się w zestawieniu 100. najlepszych książek dla dzieci w historii literatury, opublikowanej na łamach "The Telegraph". To nie pierwsze wyróżnienie dla tej publikacji. W 2013 r. książka znalazła się w zestawieniu sześciu najlepszych książek dla dzieci wg "New York Timesa".

Aktualizacja: 20.07.2018 11:36 Publikacja: 20.07.2018 11:28

"Mapy" Mizielińskich wśród 100 najlepszych dziecięcych książek wszech czasów

Foto: materiały prasowe

Red

"Ten uroczo przedziwny zestaw rysunków przedstawiających świat, połączony z faktami i liczbami, był zaskakującym bestsellerem" - czytamy w uzasadnieniu "The Telegraph". "Mapy" pojawiły się w zestawieniu obok takich klasyków jak: "Aksamitny królik" Williama Nicholsona z 1922 roku, "Dziennik Anny Frank", "Baśnie Hansa Christiana Andersena", a z nowszych - "Jak wytresować smoka", "Tam, gdzie żyją dzikie stwory" i "Pajęczyna Charlotty" (wszystkie doczekały się adaptacji filmowych).

Jak donosiliśmy niedawno, polska pozycja autorstwa Mizielińskich znalazła się w domu gwiazdora, Dwayne'a Johnsona. Pod względem komercyjnym, książka okazała się strzałem w dziesiątkę - na świecie sprzedano aż 3 miliony egzemplarzy - pisze Onet. To ogromny sukces dla polskiej literatury dziecięcej, ale przede wszystkim dla wydawnictwa Dwie Siostry. "Mapy" są najbardziej znaną pozycją w ich katalogu. Działalność oficyny nagradzano podczas międzynarodowych targów, m.in. Targów Książki w Londynie. W 2013 r. książka znalazła się w zestawieniu sześciu najlepszych książek dla dzieci wg "New York Timesa".

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Literatura
Bezkarnie gwizdać można było tylko na stadionach
Literatura
Książki roku 2024 według „Rzeczpospolitej”: Czas hybryd i pięknych kundli
Literatura
„Boże Narodzenie w Pradze”. Wigilia w świątyniach czeskiej stolicy
Literatura
Stanisław Tym był autorem „Rzeczpospolitej”
Literatura
Reiner Stach: Franz Kafka w kleszczach dwóch wojen