Parlamenty polski i białoruski nawiązują współpracę

Po 11 latach przerwy parlamenty polski i białoruski nawiązały oficjalną współpracę – dowiedziała się rp.pl. Ukonstytuowała się specjalna grupa, jednak niektórzy posłowie twierdzą, że znaleźli się w niej przez przypadek.

Aktualizacja: 14.04.2016 18:01 Publikacja: 14.04.2016 17:39

Parlamenty polski i białoruski nawiązują współpracę

Foto: youtube

W Sejmie działa ponad 30 grup międzyparlamentarnych. Prawdopodobnie po jakimś czasie będzie ich tyle, co w ubiegłej kadencji, czyli niemal sto. Polski Sejm utrzymuje relacje również z parlamentami z krajów niedemokratycznych. Jednak od 2005 roku celowo w Sejmie nie było Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej. Rozwiązano ją w geście sprzeciwu, wobec delegalizacji władz Związku Polaków na Białorusi.

Zmieniło się to w środę. Dzięki pozytywnej decyzji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, ukonstytuowała się Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna. Jej współprzewodniczącymi zostali posłowie z Podlasia Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15 i Mieczysław Baszko z PSL.

Pozostało 80% artykułu

Czytaj dalej RP.PL

Tylko 9 zł aż za 3 miesiące!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Kraj
Podcast „Pałac Prezydencki”: Jak powstają zdjęcia, które przechodzą do historii?
Kraj
Polscy seniorzy: czują się młodziej niż wskazuje metryka, chętnie korzystają z Internetu i boją się biedy, wykluczenia i niedołężności
Kraj
Kongres miejsc pamięci jenieckiej: dziedzictwo i strategie dla przyszłości
Kraj
Poznaliśmy laureatów konkursu Dobry Wzór 2024
Materiał Promocyjny
Europejczycy chcą ochrony klimatu, ale mają obawy o koszty
Kraj
CBA w siedzibach Polsatu i TVP. Sprawa dotyczy podpisanych umów