Brytyjskie Tesco zatrudniło 35 tys. pracowników, by przetrwać kryzys

Brytyjska sieć handlowa Tesco poinformowała, że w ostatnich 10 dniach zatrudniła 35 tys. dodatkowych pracowników, by przetrwać kryzys wywołany pandemią.

Aktualizacja: 31.03.2020 22:17 Publikacja: 31.03.2020 19:04

Brytyjskie Tesco zatrudniło 35 tys. pracowników, by przetrwać kryzys

Foto: AFP

ula

Brytyjczycy gwałtownie zwiększyli internetowy zakupy produktów spożywczych - pisze Reuters.

Tesco to największy w Wielkiej Brytanii prywatny pracodawca, zatrudniający około 340 tys. osób w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Sieć ma w sumie niemal 3800 sklepów.

Nowi pracownicy sieci to głównie osoby zatrudnione do okładania towarów na półkach sklepowych, przyjmowania i pakowania zamówień ze sklepu internetowego oraz kierowy dostarczający zamówienia osobom, które są poddane kwarantannie, lub nie mogą same udać się po zakupy.

Według prezesa Tesco Dave Lewisa po pierwszym szoku Brytyjczycy przestali wykupywać w panice towary ze sklepów, aczkolwiek nadal na półkach sklepowych i w magazynach brakuje niektórych towarów, co wynika z trudności logistycznych.

Lewis zapewnia jednak, że sytuacja w dostawach świeżych produktów wróciła do normy sprzed wybuchu paniki i nie ma problemów z dostawami owoców oraz warzyw. Nieco dłużej trzeba będzie poczekać na odbudowanie zapasów żywności paczkowanej o dłuższym terminie przydatności.

Tesco chce też przekazać organizacjom społecznym wspierającym najbardziej potrzebujących 30 mln funtów.

Według oficjalnych danych sprzedać żywności skoczyła w marcu (dane z 22.03) do rekordowej sumy 10,8 mld funtów. Brytyjczycy w obawie przed lockdownem kupowali na zapas praktycznie wszystko - od suchego makaronu do jedzenia dla zwierząt - informuje agencja Reutera.

Handel
Polacy przestają kupować na bazarach, zwłaszcza ubrania
Handel
Biedronka pod kreską w 2024 r., spadła sprzedaż
Handel
Biedronka szuka nowych menedżerów. Obiecuje ekspresową karierę, 8,5 tys. zł i benefity
Handel
Kolejne podwyżki w sklepach. Co najbardziej podrożało? Ale są też obniżki
Handel
Coraz drożej na sklepowych półkach. Polacy się już przyzwyczaili