Polscy eksporterzy wołowiny powinni działać. Rynek chiński czeka

Polscy producenci wołowiny w ostatnim miesiącu otrzymali wiele sygnałów od Chińczyków, że warto o ten rynek jak najszybciej zawalczyć. Ambasador RP w Pekinie apeluje o szybką rejestrację w chińskim systemie celnym CIFER.

Publikacja: 25.11.2023 13:53

Chińczycy potrzebują coraz więcej wołowiny, w różnej jakości i różnych cenach, aby zaspokoić potrzeb

Chińczycy potrzebują coraz więcej wołowiny, w różnej jakości i różnych cenach, aby zaspokoić potrzeby wszystkich konsumentów.

Foto: Adobe Stock

Jak wynika z danych Generalnej Administracji Celnej Chin (GACC) import wołowiny do Chin w porównaniu z rokiem wcześniejszym zwiększył się odpowiednio: w 2020 roku o 27,7 proc. (2,12 mln ton), w 2021 roku o 10,1 proc. (2,33 mln ton), w 2022 roku o 15,3 proc. (2,69 mln ton). W tym roku import wołowiny do Chin prawdopodobnie osiągnie poziom 2,8 mln ton co rok do roku będzie więcej o 110 tys. ton. Mięso wołowe ze wszystkich mięs ma najlepsze perspektywy na chińskim rynku i co ważne prognozy wzrostu importu dla tego mięsa są przedstawiane w ujęciu średniookresowym.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Eksport
Polityka rolna Kazachstanu. Szanse i zagrożenia dla polskich firm
Eksport
Wielka Brytania wdrożyła trzecią fazę pobrexitowych przepisów granicznych
Eksport
KUKE gwarantuje spłatę kredytów na zielone inwestycje
Eksport
Anna Clunes: dialog i stabilne otoczenie biznesowe pomagają relacjom handlowym
Eksport
Czechy to drugi odbiorca polskiego eksportu i potentat kolejowy