Aktualizacja: 18.06.2018 18:00 Publikacja: 18.06.2018 18:00
Foto: materiały prasowe
– Wzrost przychodów o 123 mln zł w skali roku to duże osiągnięcie, ale najważniejszym miernikiem rozwoju firmy jest dla nas zysk, który wyniósł w ostatnim roku obrotowym 50 mln zł netto – mówi Gregoire Nitot, założyciel i zarządzający firmą Sii. Dodaje, że sukces ten był możliwy dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy całego zespołu.
– Poświęciliśmy dużo energii na to, aby nasi pracownicy byli zadowoleni i żebyśmy się wszyscy dobrze bawili, zarówno w pracy jak i poza nią. Najlepszym dowodem na to jest nagroda Great Place to Work, którą otrzymaliśmy czwarty z rzędu – podkreśla prezes.
120 kilometrów na prądzie? To możliwe i to, mimo że Skoda Kodiaq samochodem elektrycznym, czyli EV nie jest. To hybryda, czyli HEV, ale plug-in, czyli PHEV. Jak się w tym wszystkim połapać? Czym PHEV różni się od HEV i jakie daje to korzyści, na co dzień?
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Już niedługo, w pierwszej połowie 2025 roku, rozpocznie się druga w historii prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie obejmuje tę funkcję, dbając o ciągłość unijnych prac.
Dwa tysiące największych przedsiębiorstw zwiększyło w 2022 r. przychody o jedną trzecią. Wolniej rosły ich zyski. To skutek wyższych kosztów, które uderzają w biznes również w 2023 r.
Lista 2000 Największych Przedsiębiorstw to zestawienie firm działających w Polsce według przychodów ze sprzedaży, jakie osiągnęły w 2022 roku. Poniżej przedstawiamy liderów w poszczególnych sektorach.
„Rzeczpospolita” przyznała nagrody najbardziej wyróżniającym się firmom z Listy 2000 i ich menedżerom. O tym, kogo uhonorować, zdecydowała kapituła w składzie: profesorowie z Akademii Leona Koźmińskiego – Mariola Ciszewska-Mlinarič, Aleksandra Przegalińska oraz Adam Noga, a także przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej” – Cezary Szymanek, Krzysztof Adam Kowalczyk oraz Marcin Piasecki.
2 tys. największych polskich firm w sumie zwiększyło sprzedaż w 2021 r. aż ponad 30 proc. Niestety, nie daje to szczególnych powodów do dumy i jest słabą prognozą na przyszłość.
Lista 2000 to doroczne – ogłaszane przez naszą redakcję po raz 21 - zestawienie dużych i średnich firm działających w naszym kraju. Wyróżnienie liderów w 11 branżach odbyło się w trakcie gali zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. Oto najlepsi z najlepszych.
Największy udział w obrotach ma handel, najwyższą rentowność z kolei producenci leków. Firmy miały za sobą dobry rok.
Ubiegły rok to czas dobrej koniunktury i względnej stabilności w polskiej gospodarce.
Jednym z istotniejszych wskaźników pozwalających oceniać kondycję finansową przedsiębiorstw jest rentowność kapitału własnego (ang. return on equity – ROE), czyli relacja wyniku netto do sumy zainwestowanego kapitału przypadającego na właścicieli.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas