Katarzyna Kucharczyk

Katarzyna Kucharczyk

Dziennikarka ekonomiczna

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunki Stosunki Międzynarodowe oraz Finanse i Bankowość). Współpracę z mediami ekonomicznymi rozpoczęła w 2006 r. od stażu w Reutersie. Od 2007 r. dziennikarka Gazety „Parkiet” i działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”. Pisze o rynku kapitałowym - specjalizuje się w tematyce relacji inwestorskich, analizach giełdowych, audycie, ESG oraz branży IT. Czterokrotnie nominowana do nagrody „Herosi Rynku Kapitałowego” przyznawanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Zdała egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego na maklera papierów wartościowych (licencja nr 3455).

Nowatorskie firmy znad Wisły rozpychają się za granicą

Produkty i usługi nowej ekonomii mają strategiczne znaczenie we wzmocnieniu konkurencyjności UE. W ostatnich latach stanowią coraz istotniejszą część polskiego eksportu.

Żabka: patrzymy z optymizmem na 2025 r.

Aż dziewięć z ostatnich jedenastu sesji kurs zakończył wzrostami. W piątek ustanowił rekord. Po sesji spółka opublikowała szacunkowe wyniki. Spełniła oczekiwania inwestorów?

CD Projekt sforsował poziom 200 zł. Jest najwyżej od czterech lat

Kurs producenta gier w 2024 r. zyskał prawie 70 proc. W 2025 r. kontynuuje dobrą passę. Inwestorzy czekają na kolejne wieści w sprawie czwartej części „Wiedźmina”.

Wiemy, ile zarabiają zarządy. Ich pensje będą rosły

Ogólne trendy na rynku pracy, niedobór wykwalifikowanej kadry i rosnąca odpowiedzialność – to czynniki przemawiające za dalszym wzrostem wynagrodzeń menedżerów.

Jak klienci kupują w internecie i czego oczekują

Atrakcyjna cena produktu, szybka dostawa i łatwość zakupu – te czynniki są decydujące podczas podejmowania decyzji.

Rynek e-handlu systematycznie rośnie. Ma dobre perspektywy

Innowacje technologiczne, zmiany pokoleniowe i ewoluujące oczekiwania konsumentów to główne motory dynamiki e-commerce. Jakie trendy są najbardziej widoczne?

Liczba fuzji spadła, ale i tak jest duża

Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?

Walka o lepszy ład korporacyjny w spółkach z udziałem Skarbu Państwa

PKO BP, Pekao, Orlen i KGHM powołały do rad nadzorczych niezależnych członków, którzy reprezentować będą akcjonariuszy mniejszościowych. Z inicjatywą wystąpiły Otwarte Fundusze Emerytalne. Czy to początek długofalowych, pozytywnych zmian?

W 2025 r. polscy producenci gier szykują premiery. Kto może odnieść sukces?

Zeszły rok był pełen rozczarowań. Ten zapowiada się ciekawiej. Gracze czekają na premierę „The Alters” i wieści w sprawie nowego „Wiedźmina”.

Rynek debiutów odbił się od dna. Ale nie w Polsce

W zeszłym roku wartość IPO w Europie wzrosła ponaddwukrotnie. Na rynku głównym w Warszawie zadebiutowała tylko Żabka. Kiedy ożywienie?