Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 17.12.2020 06:00 Publikacja: 15.12.2020 19:07
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Rozstania bywają bolese, ale Władysław Kosiniak-Kamysz i Koalicja Polska nie zamierzają rozpamiętywać przeszłości. Wręcz przeciwnie. Nie tylko Koalicja Polska powiększa się o kolejne środowiska – we wtorek do PSL, UED i konserwatystów dołączyła regionalna partia Ślonzoki Razem, ale też szykuje nowe pomysły na przyszłość. W środę liderzy formacji mają zaprezentować logo i odświeżoną tożsamość wizualną Koalicji. Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika, że podstawowym celem politycznym i najważniejszą obecnie grupą docelową dla Koalicji Polskiej są przedsiębiorcy. Z oceny sytuacji na Pięknej (tam znajduje się siedziba PSL) wynika bowiem, że w tej chwili po stronie opozycji inne partie polityczne mocno zaniedbują przedsiębiorców, co ma szczególne znaczenie w chwili, gdy na horyzoncie nie widać końca surowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Koalicja Polska chce to robić nie tylko przez współpracę polityczną z kolejnymi środowiskami, ale też przez nowe projekty ustaw, takie jak pomysł obniżenia VAT dla gastronomii czy też pomysł, by ZUS przejął wszystkie koszty wypłacania zwolnień dla pracowników. Takich pomysłów ma być w przyszłości więcej. Jednocześnie ludowcy wielokrotnie w ostatnich tygodniach podkreślali, że chociaż koalicja z PiS nie jest możliwa, to dla dobra Polski prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien pozbyć się ze Zjednoczonej Prawicy „radykałów". O ile inne partie opozycyjne w kontekście dyskusji o unijnym wecie raczej zachowywały się konwencjonalnie, tak PSL konsekwentnie postawiło na wysyłanie sygnałów do prezesa Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego o „radykałach".
Urodził się w Tupelo 8 stycznia 1935 roku, dokładnie 90 lat temu. Umarł jako wrak człowieka, choć wciąż wielki artysta, w 1977 roku. Odszedł do gwiazd i świeci nieustannie. Czy kiedyś przestanie?
Gdy spojrzeć na sztab Rafała Trzaskowskiego, ma się wrażenie, że to grupa meksykańskich rewolucjonistów, którzy za chwilę ruszą palić kościoły, nacjonalizować klasztory i represjonować zakonnice i księży. To musi się zmienić, inaczej PiS-owi uda się skleić prezydenta Warszawy z wizerunkiem oderwanego od polskiej rzeczywistości antyklerykała.
Andrzej Duda wybrał narty w Kluszkowcach zamiast inauguracji prezydencji w Unii, by nie firmować obecnego rządu, a Donald Tusk wybrał szczyt UE w Brukseli, a nie w Warszawie, żeby uniknąć lansowania prezydenta jako gospodarza. Oto Polska polityka w noworocznej pigułce.
Karol Nawrocki opuścił oficjalną inaugurację polskiej prezydencji w Unii, by protestować z garstką rolników, najbardziej uprzywilejowaną i roszczeniową grupą interesu. Czy jako prezydent RP też będzie się zachowywał jak Andrzej Lepper?
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
U progu rozpoczęcia polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej prezydent elekt USA pokazał, że jedność polityczna Wspólnoty to fikcja.
Kolejna instytucja państwa (Państwowa Komisja Wyborcza) stała się zakładnikiem nieustającej i coraz bardziej szkodliwej wojny PiS i PO.
Opinia publiczna uzależnia, czy doszło do naruszenia prawa, od przekonań osoby, która tego naruszenia miałaby dokonać.
Bez cienia przesady - tak trudno jak w minionym 2024 r. w sądach jeszcze nie było.
Chciałbym kiedyś zostać dyrektorem Muzeum Wózków Sądowych. Bo będzie to oznaczało, że papier w sądownictwie przeszedł do historii.
Naiwny wydaje się pomysł, by okres świąteczny był uznanym w prawie międzynarodowym czasem zawieszenia działań wojennych. Może jednak warto wypowiadać marzenia.
Ratyfikując Statut MTK Polska potwierdziła swój obowiązek ścigania zbrodni przeciwko ludzkości bez względu na miejsce ich popełnienia.
W 2025 r. życzyć powinniśmy sobie i naszej ojczyźnie uruchomienia nowych realnych gwarancji dla funkcjonowania państwa prawa i naszej wolności, w szczególności przez zaangażowanie obywateli.
Strategie rozwoju są kluczowym wyzwaniem, umożliwiającym połączenie sfery strategicznej i regulacyjnej w planowaniu przestrzennym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas